Naujienos

Titulinis Naujienos Vykdomas glifosato naudojimo stebėjimas prieš derliaus nuėmimą
2022 m. liepos 29 d.

Prieš keletą metų Žemės ūkio ministerija, Valstybinė augalininkystės tarnyba, Lietuvos ūkininkų sąjunga, Lietuvos žemės ūkio bendrovių  ir Lietuvos grūdų augintojų asociacijos  įsipareigojo formuoti ir įgyvendinti tausaus ir atsakingo glifosato veikliosios medžiagos turinčių AAP naudojimo valstybės politiką.  Pasak Augalininkystės tarnybos direktoriaus Sergejaus Fedotovo, šis saugaus AAP naudojimo siekis atsispindi ir žemės ūkio produktų gamyboje: „Pastaraisiais metais preparatų su glifosatais  naudojimo pažeidimų prieš pat javapjūtę pasitaiko labai retai.“   

Primename, kad glifosato veikliosios medžiagos turinčius herbicidus prieš derliaus dorojimą leidžiama naudoti tik piktžolėtuose pasėliuose ir ne vėliau kaip likus 10–14 kalendorinių dienų iki pjūties. Konkretaus AAP etiketėje yra nurodytas individualus laikotarpis, kurio privalu laikytis. Ypatingas dėmesys kreipiamas į tai, ar augintojai šiuos produktus naudoja  prieš derliaus nuėmimą apdorodami nepiktžolėtus pasėlius, ar derlių nuima išlaukę AAP etiketėje nurodytą laikotarpį. Atkreipiame dėmesį, kad ne visi glifosato turintys AAP leidžiami naudoti prieš derliaus nuėmimą bei primename, kad glifosato turintys herbicidai negali būti naudojami  grikių pasėliams purkšti.

Pažymime, kad pastebėjus ar įtarus pažeidimus ar, gavus konkrečių skundų dėl galimo netinkamo glifosato turinčių AAP naudojimo prieš derliaus nuėmimą, atliekami išsamūs patikrinimai. Pasitvirtinus pažeidimams, ūkininkams taikoma administracinė atsakomybė, be to, informacija apie pažeidimus ir galimai užterštą žemės ūkio produkciją perduodama Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai bei Nacionalinei mokėjimo agentūrai, o jei ūkis ekologinis – VšĮ „Ekoagros“.

Visuomenę raginame nebūti abejingą ir pranešti apie pastebėtus AAP naudojimo (ypač javų purkšimą glifosato turinčiais AAP derliaus nuėmimo laikotarpiu) pažeidimus Augalininkystės tarnybos regioniniams skyriams, kurių kontaktus pagal aptarnaujamas zonas galima rasti Augalininkystės tarnybos interneto tinklalapyje www.vatzum.lt, arba pranešti el. paštu [email protected], arba Pasitikėjimo linijos tel. (8 5) 270 80 80.

Sekite mūsų naujienas ir Facebook paskyroje https://www.facebook.com/vatzumlt/.

Valstybinės augalininkystės tarnybos informacija


Naujienų prenumerata