Naujienos

Titulinis Naujienos Reikalavimai medinei pakavimo medžiagai, iš Europos Sąjungos eksportuojamai į Jungtinę Karalystę (Anglija, Škotija, Velsas) ir importuojamai iš jos
2021 m. sausio 21 d.

Reikalavimai medinei pakavimo medžiagai, iš Europos Sąjungos eksportuojamai į Jungtinę Karalystę (Anglija, Škotija, Velsas) ir importuojamai iš jos

 

Jungtinei Karalystei išstojus iš Europos Sąjungos, pasikeitė reikalavimai gabenamuose kroviniuose naudojamai medinei pakavimo medžiagai (toliau – MPM). Nuo š. m. sausio 1 d. visa MPM, naudojama gabenant krovinius ar eksportuojama kaip krovinys iš Europos Sąjungos į Jungtinę Karalystę (konkrečiai į Angliją, Škotiją ir Velsą), turi atitikti Tarptautinio fitosanitarinių priemonių standarto Nr. 15 „Reikalavimai medinei pakavimo medžiagai tarptautinėje prekyboje“ (toliau – ISPM 15) reikalavimus. Šiuos reikalavimus taip pat turi atitikti ir iš Jungtinės Karalystės į Europos Sąjungą su kroviniu ir kaip krovinys importuojama MPM (nuoroda į ISPM 15: https://www.ippc.int/en/publications/640/). MPM privalo būti apdorota vienu iš ISPM 15 nurodytų būdų ir tinkamai paženklinta įskaitomu ženklu iš ne mažiau kaip dviejų priešingų MPM pusių (dviejų vienas prieš kitą esančių šonų).

Į Jungtinę Karalystę eksportuojamos MPM atitikimas ISPM 15 reikalavimams bus tikrinimas šios šalies pasienio kontrolės punktuose arba šalies viduje. Nustačius neatitikimų, MPM bus grąžinama šaliai siuntėjai arba sunaikinama, o už krovinio perkrovimą ir tolesnį gabenimą bus atsakingas vežėjas.

MPM laikoma iš storesnės nei 6 mm medienos pagaminti padėklai, dėžės, ritės, būgnai, pritvirtintos atramos ir kitos medinės detalės, skirtos kroviniui paremti ar prilaikyti. ISPM 15 reikalavimai netaikomi MPM, pagamintai iš faneros, drožlių, naudojant klijus, slėgį ir karštį ar jų kombinaciją.

Trumpą Jungtinės Karalystės reikalavimų dėl MPM importo ir eksporto aprašymą (anglų k.) galite rasti adresu: https://www.gov.uk/guidance/import-or-export-wood-packaging-material.

Valstybinė augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos savo interneto svetainėje skelbia gamintojų, gaminančių ISPM 15 reikalavimus atitinkančią MPM, sąrašą ir jį nuolatos atnaujina. Medinės pakavimo medžiagos ir (arba) medienos, skirtos jai gaminti, gamintojų sąrašą galite rasti tarnybos svetainėje pagrindiniame lange „Tarnybos veiklos sritys“ pasirinkus „Fitosanitarija“, skiltyje „Aktuali informacija“ (nuoroda: http://www.vatzum.lt/lt/veiklos-sritys/fitosanitarija/).


Naujienų prenumerata