Naujienos

Titulinis Naujienos Perakredituoti sėklos kokybės tyrimai
2017 m. kovo 14 d.

Augalininkystės produktų kokybės tyrimų laboratorija (skyrius) (toliau – laboratorija) jau daugiau kaip dvidešimt metų teikia objektyvias ir patikimas sėklų kokybės nustatymo paslaugas. Laboratorija nuo 1994 metų yra akredituota Tarptautinės sėklų tyrimo asociacijos (International Seed Testing Association, toliau – ISTA) narė.

Neseniai laboratorijos kolektyvą, kuriame dirba aukščiausios kvalifikacijos specialistai, pasiekė žinia: Augalininkystės produktų kokybės tyrimų laboratorija perakredituota Tarptautinės sėklų tyrimo asociacijos. Tai jau 7-asis perakreditavimas. http://www.vatzum.lt/uploads/documents/apktls/ista_sertif2017.pdf

Beje, tai vienintelė šalyje akredituota laboratorija, kurioje tiriama augalų sėklų kokybė. Tiriamoji veikla grindžiama kokybės vadybos sistema, kuri perakredituojama kas 3 metus. Akredituoti ne tik visi svarbiausieji sėklų kokybės tyrimo metodai: švarumas, daigumas, gyvybingumas, kitų rūšių sėklų skaičiaus, drėgmės kiekio bei 1000 sėklų svorio nustatymai, bet ir sėklų mėginių ėmimas iš suformuotų sėklos siuntų. Akreditacija suteikia teisę išduoti ISTA tarptautinius sėklų sertifikatus 45 augalų rūšims, tarp jų: varpiniams, pupiniams, smulkiems pupiniams, žoliniams, aliejiniams-pluoštiniams augalams bei daržovių, sėjamųjų grikių, runkelių sėkloms.

Per metus atliekama apie 16 tūkst. sertifikuotos dauginamosios medžiagos bei daugiau kaip 2500 užsakomųjų sėklos mėginių tyrimų. Mėginiams tirti pasitelkiama moderniausia laboratorinė įranga bei pažangūs, visame pasaulyje pripažįstami tyrimo metodai. Kadangi laboratorijos tyrimų rezultatai yra pripažįstami daugiau kaip 70 pasaulio šalių, tai sudaro palankias sąlygas mūsų šalies augalininkystės produktų eksportuotojams konkuruoti tarptautinėje rinkoje.


Naujienų prenumerata