Naujienos

Titulinis Naujienos PATVIRTINTA LEIDIMŲ PREKIAUTI IŠ UŽSIENIO ATVEŽTAIS AUGALŲ APSAUGOS PRODUKTAIS TVARKA
2018 m. gegužės 3 d.

PATVIRTINTA LEIDIMŲ PREKIAUTI IŠ UŽSIENIO ATVEŽTAIS AUGALŲ APSAUGOS PRODUKTAIS TVARKA

Lietuvoje prekiauti augalų apsaugos produktais ar naudoti juos savo reikmėms galima tik tada, jei jie yra registruoti mūsų šalyje. O ar galima įsivežti augalų apsaugos produktus (AAP) iš kitų ES valstybių? Tokių klausimų sulaukia AAP registraciją ir priežiūrą vykdanti Valstybinė augalininkystės tarnyba.

Pasak tarnybos direktoriaus Sergejaus Fedotovo, augalų apsaugos produktus iš kitų ES valstybių įsivežti galima, jei šie produktai toje šalyje, iš kurios ketinama įsivežti, yra tapatūs Lietuvoje registruotiems, t. y. jų sudėtis bei produkto ir veikliųjų medžiagų gamybos vietos yra tos pačios. Produkto pavadinimas gali skirtis, tačiau sudėtis, produkto ir jo veikliųjų medžiagų gamybos vietos turi būti tokios pačios. Priešingu atveju įvežti AAP į Lietuvą negalima. Tokie pat reikalavimai galioja visose ES šalyse.    

Vienas svarbiausių reikalavimų yra tas, jog norint į Lietuvą iš kitų šalių įvežti AAP, būtina turėti leidimą. Toks leidimas privalomas ne tik juridiniams, bet ir fiziniams asmenims, ketinantiems arba prekiauti šiais produktais, arba juos naudoti savo reikmėms.

Leidimus prekiauti ir leidimus naudoti asmeninėms reikmėms išduoda Valstybinė augalininkystės tarnyba, gavusi suinteresuoto asmens prašymą. Taip pat būtina sumokėti rinkliavos mokestį. Už leidimą prekiauti iš kitų šalių atvežtais AAP reikia mokėti 521 eurą, o už leidimą įvežtus AAP naudoti savo reikmėms reikia sumokėti 28 eurus.

Norinčiuosius daugiau sužinoti apie iš užsienio atvežamų produktų tvarką Valstybinė augalininkystės tarnyba kviečia pasikonsultuoti su  AAP registravimo skyriaus specialistais.

Visa informacija apie išduotus leidimus skelbiama tarnybos interneto svetainėje www.vatzum.lt


Naujienų prenumerata