Naujienos

Titulinis Naujienos Nuo rugsėjo 1 d. keičiasi Raigardo kelio pasienio kontrolės punkto fitosanitarijos posto darbo laikas
2021 m. rugpjūčio 25 d.

Nuo rugsėjo 1 d. keičiasi Raigardo kelio pasienio kontrolės punkto fitosanitarijos posto darbo laikas

Informuojame, kad nuo šių metų rugsėjo 1 d. Raigardo kelio pasienio kontrolės punkto fitosanitarijos postas (Druskininkų r. sav., Jaskonių k., Gardino g. 130) (toliau – Raigardo PKPFP) pradės dirbti  7 dienas per savaitę ir 24 valandas per parą.

Raigardo PKPFP darbo laikas keičiamas įvertinus augalų sveikatingumo požiūriu kontroliuojamų krovinių srautus ir atsižvelgiant į problematiką dėl Raigardo kelio pasienio kontrolės punkto pralaidumo. Šiuo pakeitimu siekiama sumažinti patikros laukiančių automobilių eiles, atsiradusias dėl padidėjusio tarnybos kontroliuojamų krovinių, atvykstančių Raigardo PKPFP nedarbo metu, skaičiaus. Tarnybos kontroliuojamų krovinių padaugėjo nuo 2019 m. gruodžio 14 d., kai įsigaliojo naujas Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) 2017/625 (Oficialios kontrolės reglamentas) bei Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) 2016/2031 (Augalų sveikatos reglamentas). Minėtų reglamentų pagrindu buvo sudaryti ir patvirtinti fitosanitariškai kontroliuojamų augalų, augalinių produktų ir kitų objektų sąrašai, kuriuos galima rasti Europos Komisijos reglamente (ES) 2019/2072.

Taip pat atkreipiame dėmesį, kad Raigardo PKPFP fitosanitariškai tikrinami tik medienos, jos gaminių ir medinės pakavimo medžiagos kroviniai, kaip nurodyta Europos Komisijos puslapyje, kuriame skelbiami visi Europos Sąjungos pasienio kontrolės punktų fitosanitarijos postai, jų kontaktai ir kontrolės sritys: https://ec.europa.eu/food/horizontal-topics/official-controls-and-enforcement/official-controls-imported-products/contact-0_en.

 

Sekite mūsų naujienas  soc. tinkluose: Facebook ir Linkedin


Naujienų prenumerata