Naujienos

Titulinis Naujienos NUO 2022 METŲ SAUSIO 1 DIENOS ĮSIGALIOJANTYS REIKALAVIMAI AUGALINĖS PRODUKCIJOS IMPORTUI Į JUNGTINĘ KARALYSTĘ
2021 m. gruodžio 23 d.

NUO 2022 METŲ SAUSIO 1 DIENOS ĮSIGALIOJANTYS REIKALAVIMAI AUGALINĖS PRODUKCIJOS IMPORTUI Į JUNGTINĘ KARALYSTĘ

 

Šių metų gruodžio 16 dieną Jungtinė Karalystė pateikė papildomą informaciją dėl importo reikalavimų augalams ir augaliniams produktams, gabenamiems į Jungtinę Karalystę (Anglija, Škotija, Velsas). Atkreipiame dėmesį, kad Šiaurės Airijoje galioja tokie patys reikalavimai, kaip ir kitose Europos Sąjungos valstybėse narėse.

Nuo 2022 metų sausio 1 d. į Jungtinę Karalystę įvežant didelio prioriteto bei reguliuojamus augalus ir augalinės kilmės produktus (su kuriais kyla rizika įsivežti JK kontroliuojamus karantininius kenkėjus), importuotojas (arba jo įgaliotas agentas) privalo pateikti išankstinį pranešimą (pre-notification) per Jungtinės Karalystės informacinę sistemą – IPAAFS (UK Import of Products, Animals, Food and Feed System) bei užpildyti muitinės deklaraciją.

Svarbu pastebėti, kad išankstinis pranešimas turi būti pateikiamas ne vėliau nei prieš 4 valandas iki krovinio atvykimo į Jungtinę Karalystę. Jį užregistravus IPAAFS sistemoje yra išduodamas unikalus krovinio identifikavimo numeris (reference number), kuris privalo būti nurodytas muitinės deklaracijoje. Muitinės deklaracija turi būti pateikta dar prieš kroviniui pasiekiant išvykimo iš Europos pasienio kontrolės postą.

Eksportuotojas turi įsitikinti, kad importuotojas pateikė visą reikiamą dokumentaciją: išankstinį pranešimą ir muitinės deklaraciją, kad būtų išvengta krovinio sulaikymo pasienio postuose.

JK skelbiama informacija apie reguliuojamų augalų ir augalinių produktų sąrašą: https://planthealthportal.defra.gov.uk/eu-exit-guidance/imports/list-of-goods-that-will-be-regulated-from-1-january-2022/

Visas didelio prioriteto augalinės produkcijos sąrašas ir detali informacija apie JK importo reikalavimus augalams ir augaliniams produktams, gabenamiems iš Europos Sąjungos šalių, skelbiamas čia: https://www.gov.uk/guidance/import-plants-and-plant-products-from-the-eu-to-great-britain-and-northern-ireland#regulated-and-notifiable-high-priority-goods. Primename, kad nuo 2022 m. sausio 1 d. fitosanitarinis sertifikatas ir fitosanitarinė kontrolė reikalinga augalams ir augaliniams produktams, patenkantiems į didelio prioriteto augalų ir augalinių produktų sąrašą. Tačiau nuo 2022 m. liepos 1d. fitosanitarinis sertifikatas ir fitosanitarinė kontrolė bus privaloma importuojant ir reguliuojamus augalus ir augalinės kilmės produktus į Jungtinę Karalystę.

 


Naujienų prenumerata