Naujienos

Titulinis Naujienos Neonikotinoidais – modesto beicuotų žieminių rapsų sėkla − prekiauti ar ją sėti draudžiama
2018 m. rugpjūčio 31 d.

 Neonikotinoidais – modesto beicuotų žieminių rapsų sėkla − prekiauti ar ją sėti draudžiama

 Valstybinė augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos (toliau – Augalininkystės tarnyba), atlikdama patikrinimus, nustatė nelegaliai platinamos žieminių rapsų sėklos, apdorotos Modesto beicu, kurio veiklioji medžiaga klotianidinas, atvejų.

Primename, kad klotianidino ir kitų neonikotinoidinių veikliųjų medžiagų (klotianidino, tiametoksamo ir imidakloprido) naudojimą Europos Komisija yra apribojusi siekdama apsaugoti bites ir kitus vabzdžius apdulkintojus. Beico Modesto sudėtyje esanti veiklioji medžiaga klotianidinas Europos Sąjungoje yra leidžiama naudoti tik šiltnamiuose, todėl juo beicuotą sėklą leidžiama sėti tik šiltnamiuose, iš kurių augalai negali būti persodinami į lauką.

Todėl, žieminių rapsų sėkla, apdorota Modesto beicu, prekiauti ar ją sėti Lietuvoje draudžiama. Už nustatytus tokius pažeidimus yra taikoma administracinė atsakomybė. Taip pat atkreipiame dėmesį, kad jei kitoje ES valstybėje yra išduotas leidimas išimties tvarka 120 dienų laikotarpiui tiekti rinkai ir sėti  Modesto (ar kitais neonikotinoidais) beicuotą žieminių rapsų sėklą, tai toks leidimas galioja tik toje ES valstybėje.  

Raginame prekybininkus netiekti rinkai, o augintojus nepirkti ir nesėti žieminių rapsų sėklos, apdorotos nelegaliu beicu Modesto 480 + TMTD ar kitais neonikotinoidams priskiriamais beicais.


Naujienų prenumerata