NaujienosPrenumeruokite RSS

Titulinis Naujienos
2019 m. rugpjūčio 16 d.

Daugelyje rajonų pasibaigė žieminių rapsų ir miežių supirkimas: kviečių kokybė nebus prastesnė nei pernai

Valstybinės augalininkystės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos duomenimis, pietiniuose Lietuvos rajonuose jau pasibaigė didysis žieminių rapsų ir miežių supirkimas.
2019 m. rugpjūčio 2 d.

Šiais metais netinkamo glifosato naudojimo atvejų kol kas neužfiksuota

Augalininkystės tarnyba pastaraisiais metais ypač daug dėmesio skiria galimai netinkamo (ne pagal paskirtį, nesilaikant etiketėje nustatyto laikotarpio iki derliaus nuėmimo) augalų apsaugos produktų (AAP), sudėtyje turinčių veikliosios medžiagos glifosato, naudojimo stebėjimui ir tikrinimams. Augalininkystės tarnybos specialistai vykdo planinius tikrinimus ir stebėjimus ūkiuose, taip pat operatyviai reaguoja į gyventojų pranešimus apie galimai netinkamą glifosatų ar kitų augalų apsaugos produktų naudojimą.
2019 m. liepos 31 d.

Keičiasi į Lietuvą savo reikmėms įvežamų augalų ir jų produktų kiekiai

Siekiant apsaugoti Lietuvos, o tuo pačiu ir Europos Sąjungos teritoriją nuo ligų ir kenkėjų, sumažinti iš ne Europos Sąjungos šalių leistini įsivežti į Lietuvos Respubliką augalų, augalinių produktų ir kitų objektų kiekiai, kurie skirti ne pardavimui, o savo reikmėms ir kurių įvežimui nereikia fitosanitarinio sertifikato. Tai reiškia, kad savo reikmėms į mūsų šalį galima ir toliau įsivežti tam tikrus augalus ir jų produktus, tik mažesniais kiekiais.
2019 m. liepos 22 d.

Augalininkystės tarnyba stebės, kaip prieš derliaus nuėmimą naudojami augalų apsaugos produktai

Augalininkystės tarnyba stebės, kaip prieš derliaus nuėmimą naudojami augalų apsaugos produktai Siekdama atsakingo augalų apsaugos produktų (AAP) naudojimo žemės ūkyje, Valstybinė augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos (toliau – Augalininkystės tarnyba) pradeda stebėti grūdinių ir ankštinių kultūrų pasėlius, kurie gali būti apdorojami augalų apsaugos produktais prieš derliaus nuėmimą. Tarnyba stebės, kad augalų apsaugos produktai, ypač turintys glifosato, būtų naudojami tik kovai su piktžolėmis pasėliuose, laikantis AAP etiketėje nustatyto termino iki derliaus...
2019 m. liepos 18 d.

2018 m. kenksmingųjų organizmų stebėsenos rezultatai

Lietuvoje, kaip ir visoje ES, siekiant apsaugoti miškus, parkus, sodus, medelynus, pasėlius, šiltnamius ir kitas augalų augavietes, stebimi kenksmingi organizmai.

Naujienų prenumerata