Naujienos

Titulinis Naujienos JUNGTINĖ KARALYSTĖ DAR KARTĄ PERKELĖ IMPORTO REIKALAVIMŲ TERMINUS
2021 m. spalio 8 d.

 

JUNGTINĖ KARALYSTĖ DAR KARTĄ PERKELĖ IMPORTO REIKALAVIMŲ TERMINUS

Nors Jungtinė Karalystė buvo informavusi apie greitu metu turėjusius įsigalioti importo reikalavimus augalams ir augaliniams produktams, gabenamiems į Jungtinę Karalystę, tačiau 2021 m. rugsėjo 14 d. pranešta apie pasikeitusius (atidedamus) importo kontrolės etapus, gabenant iš Europos Sąjungos į Jungtinę Karalystę (Anglija, Škotija, Velsas) augalus ir augalinius produktus.

Atkreipiame dėmesį, kad Šiaurės Airija išlaiko vietą vidinėje Europos Sąjungos rinkoje ir joje galioja tokie patys reikalavimai, kaip ir kitose Europos Sąjungos valstybėse narėse.

Iki 2022 m. liepos 1 d. fitosanitarinis sertifikatas ir fitosanitarinė kontrolė reikalinga tik augalams ir augaliniams produktams, patenkantiems į didelio prioriteto augalų ir augalinių produktų sąrašą.

Į šį sąrašą patenka: visi augalai, skirti sodinti, maistinės bulvės, dalis sėklų ir kita augalų / miškų dauginamoji medžiaga, dalis medienos ir jos produktų, naudota žemės ūkio ir miškininkystės technika.

Visas didelio prioriteto augalinės produkcijos sąrašas ir detali informacija apie JK importo reikalavimus augalams ir augaliniams produktams, gabenamiems iš Europos Sąjungos šalių, skelbiamas čia: https://www.gov.uk/guidance/import-plants-and-plant-products-from-the-eu-to-great-britain-and-northern-ireland#regulated-and-notifiable-high-priority-goods

Į didelio prioriteto sąrašą patenkantiems augalams ir augaliniams produktams importuotojo taip pat reikalaujama prieš įvežant augalus pateikti išankstinį pranešimą, naudojantis Jungtinės Karalystės informacine sistema, kaip nurodyta minėtoje nuorodoje.

Dėl fitosanitarinio sertifikato išdavimo išvežamai augalinei produkcijai iš Lietuvos į JK prašome kreiptis į Valstybinės augalininkystės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos regioninį skyrių, Klaipėdos jūrų uosto pasienio kontrolės punkto fitosanitarijos postą (skyrių) ar Kauno oro uosto pasienio kontrolės punkto fitosanitarijos postą (skyrių). Prašymas teikiamas VATIS sistemoje.

Daugiau informacijos:

https://lietuva.gov.lt/lt/-85.html?search=PAS30021

https://vatis.vatzum.lt/paslaugosAprasas/160

 

Nuo 2022 m. liepos 1 d. visi reguliuojami augalai ir augaliniai produktai (su kuriais kyla rizika įsivežti JK kontroliuojamus karantininius kenkėjus) turi turėti fitosanitarinį sertifikatą (t. y. ne tik tie, kurie priskiriami „didelio prioriteto“ produktams).

JK skelbiama informacija apie reguliuojamų augalų ir augalinių produktų sąrašą: https://planthealthportal.defra.gov.uk/eu-exit-guidance/imports/list-of-goods-that-will-be-regulated-from-1-january-2022/

Atkreipiame dėmesį, kad nuo 2022 m. sausio 1 d. gabenant visus reguliuojamus augalus ir augalinius produktus, reikalaujama, kad importuotojas, prieš įveždamas augalus ar augalinius produktus, pateiktų išankstinį pranešimą.

Taip pat primename, kad gabenant į Jungtinę Karalystę siuntas, kurių atramai, apsaugai naudojama medinė pakavimo medžiaga (medinės dėžės, mediniai padėklai, medinės paletės, siuntos tvirtinimo detalės, kabelių ritės ir t. t.), medinė pakavimo medžiaga turi atitikti Tarptautinio fitosanitarinių priemonių standarto Nr. 15 „Reikalavimai medinei pakavimo medžiagai tarptautinėje prekyboje“ reikalavimus. T. y. privalo būti apdorota vienu iš ISPM 15 nurodytų būdų ir tinkamai paženklinta.


Naujienų prenumerata