Naujienos

Titulinis Naujienos Įvežamų kontroliuojamų augalų, augalinių produktų ir kitų objektų sąrašai
2019 m. gruodžio 19 d.

Įvežamų kontroliuojamų augalų, augalinių produktų ir kitų objektų sąrašai

Informuojame, kad nuo gruodžio 14 d. įsigaliojo nauji Europos Sąjungos reglamentai, kuriais yra patvirtinti kontroliuojamų augalų, augalinių produktų ir kitų objektų sąrašai.

Augalai, augaliniai produktai ir kiti objektai, kuriuos įvežant į Europos Sąjungą reikalingi fitosanitariniai sertifikatai, yra išvardyti Reglamento 2019/2072/ES XI priedo A ir B dalyse. Šio reglamento XI priedo B dalyje yra nurodyta, kad fitosanitariniai sertifikatai yra reikalingi visiems į Europos Sąjungą įvežamiems augalams: vaisiams, daržovėms, sodinukams, sėkloms, gėlėms ir kt. Fitosanitarinių sertifikatų nereikia tik 5 rūšių vaisiams, kurie yra nurodyti Reglamento 2019/2072/ES XI priedo C dalyje: ananasams, kokosams, durijams, bananams ir datulėms.

Į Europos Sąjungą draudžiami įvežti augalai, augaliniai produktai ir kiti objektai yra nurodyti Reglamento 2019/2072/ES VI priede, o IX priede yra nurodyti į atitinkamas Europos Sąjungos zonas draudžiami įvežti augalai, augaliniai produktai ir kiti objektai. Taip pat nuo gruodžio 14 d. įsigaliojo Reglamentas 2018/2019/ES, kurio I priede yra pateiktas sąrašas didelės rizikos augalų, augalinių produktų ir kitų objektų, kuriuos bus draudžiama įvežti į Europos Sąjungos teritoriją tol, kol Europos Komisija atliks konkrečių augalų ir jų kilmės šalių rizikos vertinimą bei padarys atitinkamus sąrašo pakeitimus dėl didelės rizikos augalų importo iš konkrečių šalių draudimo panaikinimo. Atkreipiame dėmesį, kad į šį sąrašą dabar yra įtraukti įvairūs sodinukai (pavyzdžiui, riešutmedžių, slyvų, obelų, uosių, ąžuolų, klevų ir kt.) iš visų trečiųjų šalių, todėl šiuo metu šiuos augalus į Europos Sąjungą įvežti draudžiama.


Naujienų prenumerata