Naujienos

Titulinis Naujienos Informacija dėl CHED-PP pasirašymo elektroniniu parašu
2021 m. gruodžio 27 d.

Informacija dėl CHED-PP pasirašymo elektroniniu parašu

Valstybinė augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos informuoja, kad nuo sausio 1 d. Lietuvos pasienio kontrolės punktų fitosanitarijos postų išduodami Bendrieji sveikatos įvežimo dokumentai augalams ir augaliniams produktams (angliškas trumpinys - ,,CHED-PP‘‘) bus pasirašomi elektroniniu parašu. Ant spausdinamų CHED-PP dokumentų nebebus ranka dedami spaudai ir parašai.

Augalininkystės tarnyba toliau sėkmingai vykdo savo paslaugų skaitmeninimą ir pritaikymą elektroninei erdvei. Europos Komisija (EK) suteikė Augalininkystės tarnybai elektroninį IMSOC sistemos antspaudą ir parašą, kurie  leis pakeisti popierinius fitosanitarinio patikrinimo dokumentus į virtualius originalus. Elektroniniu būdu pasirašyti dokumentai šalia sistemos sugeneruoto unikalaus numerio turės žalios spynelės simbolį. Tarnybos vadovo Sergejaus Fedotovo teigimu, dabar atsakingi už siuntą asmenys, turintys prisijungimus IMSOC sistemoje, visuomet galės rasti elektroninėje sistemos erdvėje originalius elektroniniu parašu pasirašytus CHED-PP dokumentus  pasirinkta kalba ir pateikti muitinei bet kurioje ES valstybėje.

Ateityje, kai Europos Komisija įgyvendins šiuo metu vykdomą ,,vieno langelio‘‘ projektą, kurio tikslas  sujungti IMSOC sistemą su muitinės sistema ir duomenis perduoti elektroniniu būdu, Augalininkystės tarnyba  atsisakys popierinių patikrinimo dokumentų ir pereis į duomenų mainus elektroninėje erdvėje. „Šiam etapui esame visiškai pasiruošę ir tai bus tikrai reikšmingos permainos,  pripažino tarnybos direktorius.  - Tokiu būdu sutrumpės patikrinimo procedūrų laikas, nebereikės Augalininkystės tarnybos dokumentų papildomai pateikti muitinei, kas padės  sumažinti transporto priemonių srautą pasienyje“.


Naujienų prenumerata