Naujienos

Titulinis Naujienos INDIJOS EKSPERTAI: LIETUVOJE ATLIEKAMI KONTROLĖS VEIKSMAI ATITINKA LŪKESČIUS
2017 m. rugpjūčio 31 d.

INDIJOS EKSPERTAI: LIETUVOJE ATLIEKAMI KONTROLĖS VEIKSMAI ATITINKA LŪKESČIUS

Lietuvoje lankęsi Indijos Žemės ūkio ministerijos augalininkystės ekspertai pozityviai vertina Valstybinės augalininkystės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos (toliau – Augalininkystės tarnyba) kontrolės sistemą ir pastangas užtikrinti aukštą eksportuojamų grūdų ir žirnių kokybę, o tai reiškia, kad Lietuvoje užaugintos grūdinės ir ankštinės kultūros galės būti ir toliau eksportuojamos į Indiją.

Mūsų šalis ne vienerius metus siekia, kad didelė Indijos rinka dar plačiau atsivertų Lietuvoje užaugintiems grūdams, žirniams ir pupoms. Šių kultūrų eksportuotojams nerimą kelia Indijos reikalavimas grūdines ir ankštines kultūras apdoroti metilo bromidu, kuris yra draudžiamas Europos Sąjungoje. Tiesa, indai  iki šių metų pabaigos leido eksportuoti Lietuvoje užaugintus žirnius, pupas ir grūdus, apdorotus kitais fumigantais.

Vizito metu svečiai domėjosi Lietuvoje galiojančia teisinio reguliavimo sistema grūdų fitosanitarinio sertifikavimo srityje, Augalininkystės tarnyboje atliekamomis grūdų fitosanitarinių tyrimų procedūromis bei integruota kenkėjų valdymo sistema nuo veiksmų augintojo ūkiuose iki grūdų pakrovimo į laivus ir išgabenimo į Indiją.

Indijos delegacija pažymėjo, kad iš esmės Lietuvoje atliekami kontrolės veiksmai atitinka jų lūkesčius. Tačiau paaiškinta, kad jiems vis dar nepakanka informacijos apie fosfinų, naudojamų grūdams fumiguoti prieš eksportuojant, efektyvumą. Atsižvelgdama į tai, Augalininkystės tarnyba pateiks prašomą informaciją.


Naujienų prenumerata