Naujienos

Titulinis Naujienos Ilgai laukta žinia: lietuviškus kviečius jau galima eksportuoti į Kiniją
2019 m. birželio 12 d.

Ilgai laukta žinia: lietuviškus kviečius jau galima eksportuoti į Kiniją

Kinijos muitinės generalinė administracija (GACC) oficialiai patvirtino Lietuvos kviečių eksportuotojų sąrašą. Tai reiškia, jog šiame sąraše esančios įmonės gali eksportuoti lietuviškus kviečius į šią didelę rinką turinčią Azijos valstybę. (Oficiali GACC svetainė, kurioje paskelbtas įmonių sąrašas).

„Tai – ilgai laukta žinia. Ne vienerius metus siekėme šio rezultato. Eksporto rinkų atvėrimas yra viena svarbiausių Augalininkystės tarnybos veiklos sričių, todėl džiugu, jog bendromis augintojų, eksportuotojų, Žemės ūkio ministerijos ir Augalininkystės tarnybos, Lietuvos grūdų perdirbėjų asociacijos  pastangomis pavyko pasiekti, jog ši milžiniška rinka atsiveria Lietuvoje užaugintiems kviečiams“, – sako Valstybinės augalininkystės tarnybos direktorius Sergejus Fedotovas.

Kinijos rinkos atvėrimo procesas pradėtas 2015 m. Per tą laiką įvyko daug susitikimų, Kinijos vertinimui buvo pateikti visi reikiami dokumentai. Kinijos muitinės atstovai praeitais metais lankėsi Lietuvoje, kur vertino lietuviškų kviečių fitosanitarinės kontrolės procedūras. Po palankaus kinų įvertinimo, šių metų balandžio mėnesį Dubrovnike (Kroatija) vykusiame aukšto lygio Centrinės ir Rytų Europos bei Kinijos vyriausybių vadovų susitikime Lietuvos žemės ūkio ministras Giedrius Surplys ir Kinijos muitinės generalinės administracijos vadovas Ni Yuefengo pasirašė ketinimų protokolą.

Tikimasi, kad ateityje į Kiniją bus galima eksportuoti ir kitą augalinę produkciją. Nepaisant to, jog kiekvienai augalų genčiai keliami skirtingi reikalavimai, bendrosios prašymo pateikimo ir patvirtinimo procedūros į Kiniją eksportuojamiems produktams iš esmės yra panašios, todėl kitos derybos dėl naujų grūdinių ar ankštinių augalų genčių eksporto, tikėtina, truks trumpiau.

Pastaruoju metu tai jau antroji Azijos valstybė, į kurią jau galima eksportuoti lietuviškus kviečius. Pernai  Augalininkystės tarnybos pastangomis buvo atverta Bangladešo rinka. Šiuo metu vykdomos rinkų kviečiams atvėrimo derybos su Brazilija, Indija, JAV bei Meksika.

Naujienas kviečiame sekti Tarnybos interneto svetainėje www.vatzum.lt ir „Facebook“ paskyroje.


Naujienų prenumerata