Naujienos

Titulinis Naujienos ES valstybės balsavo už neonikotinoidų naudojimo apribojimą
2018 m. balandžio 30 d.

ES valstybės balsavo už neonikotinoidų naudojimo apribojimą

ES valstybės kvalifikuota balsų dauguma pritarė Europos Komisijos pasiūlymui  beveik visiškai apriboti neonikotinoidų naudojimą žemės ūkyje ir leisti neonikotinoidus naudoti tik šiltnamiuose ir  neonikotinoidais apdorotas sėklas sėti tik šiltnamiuose. Neonikotinoidais apdorotų augalų nebus leidžiama persodinti į lauką.

Taip siekiama apsaugoti bites ir kitus apdulkintojus nuo neigiamo šių medžiagų poveikio. Skelbiama, kad šios augalų apsaugos produktų veikliosios medžiagos yra toksiškos bitėms ir gali pažeisti vabzdžių centrinę nervų sistemą, dėl to vabzdys gali ir žūti.

Balsavimo metu 4 šalys pasisakė prieš ir 8 susilaikė, visos kitos pritarė Europos Komisijos pasiūlymui apriboti neonikotinoidų naudojimą. Lietuva pristatė kompromisinį variantą ir susilaikė dėl neonikotinoidų naudojimo apribojimo. Lietuva, kaip ir kai kurios kitos šalys akcentavo, kad  nėra alternatyvų bulvių gumbams, cukrinių runkelių ir vasarinių rapsų sėkloms beicuoti ir, kad  neonikotinoidai  šiuo metu yra vienintelė efektyvi priemonė, apsauganti bulves, cukrinius runkelius ir rapsus nuo kenkėjų ankstyvuose augimo tarpsniuose.

Europos Komisija patvirtins teisės aktus artimiausiu metu.


Naujienų prenumerata