Naujienos

Titulinis Naujienos Dėl glifosato naudojimo žemės ūkyje
2017 m. gruodžio 20 d.

Dėl glifosato naudojimo žemės ūkyje

Vakar  radijo stotis M-1 transliavo reportažą apie glifosato naudojimą žemės ūkyje. Kategoriškai nesutinkame su reportažo autorės išvadomis, esą glifosato naudojimas Lietuvoje nekontroliuojamas. Labai gaila, kad pusvalandį trukusio interviu metu žurnalistė net nenorėjo girdėti apie kontrolės priemones ir klausytojams pateikė tik du jai asmeniškai patikusius, išimtus iš konteksto, sakinius, todėl dar kartą pakartosime pagrindinius teiginius. 

Mūsų tarnyba kasmet atlieka apie tris tūkstančius patikrinimų Lietuvoje, be to, nuolat telefonu ar tiesioginiuose susitikimuose žemdirbiai konsultuojami augalų apsaugos produktų naudojimo klausimais. Neatitikimų naudojant glifosato produktus per 2017 m. nustatyta tik 12 atvejų! 

Vokietija įvertino mokslininkų atliktus glifosato tyrimus ir nustatė, kad medžiaga nėra kancerogenas, paneigdama JT Pasaulio sveikatos organizacijos nuomonę, paremtą tik viešos informacijos apibendrinimu.

Žemdirbių atsakomybės prieš visuomenę faktas yra jų deklaruotas pasirengimas atsisakyti glifosato produktų naudojimo prieš derlių ir taip maksimaliai užkirsti kelią pažeidimams.

Teigti, jog glifosatas Lietuvos laukuose „laistomas į kairę ir į dešinę” yra nekorektiška ne tik tarnybos specialistų, bet ir žemdirbių atžvilgiu. Augalų apsaugos produktai yra brangūs, todėl mes šiandien daugiau su žemdirbiais diskutuojame apie jų norą naudoti sumažintas augalų apsaugos produktų normas, nei be pagrindo jas didinti. 

Norėtume, kad Lietuvos žmonės gautų objektyvią, o ne „pritemptomis“ sensacijomis ar menamais skandalais nuspalvintas žinias. Tam, kad būtų aiškiau, pateiksime tokį pavyzdį: prie kiekvieno šviesoforo ar perėjos Lietuvoje nepastatysi inspektoriaus, tačiau vien dėl to negali teigti, jog šalies keliuose situacija nekontroliuojama. Panaši situacija ir su Lietuvos laukais. Patikrinimai vyksta nuolat, taip pat reaguojama į bet kokią žmonių pateiktą informaciją apie galimus pažeidimus, tad teigti, kad situacija nekontroliuojama yra mažų mažiausiai NETEISINGA.

 


Naujienų prenumerata