Naujienos

Titulinis Naujienos Baltarusija plačiau atvėrė duris importui
2022 m. rugsėjo 16 d.

Baltarusijos ministrų tarybos sprendimu, praplėstas šviežių daržovių ir vaisių sąrašas, kuriame nurodomi augaliniai produktai, leidžiami įvežti į Baltarusiją. Pagal minėtą sprendimą nuo 2022 m. rugsėjo 12 d. iš Europos Sąjungos valstybių narių, Jungtinės Karalystės, Norvegijos, Islandijos, JAV, Kanados ir kelių kitų šalių į Baltarusiją galima importuoti šakniavaisinius ir lapkotinius salierus, pekino kopūstus, klementinus, kivius, šaldytus abrikosus ir persikus.

Kaip žinome, nuo 2022 m. sausio 1 dienos Baltarusija, reaguodama į Vakarų sankcijas, atsisakė importuoti įvairias prekes. Embargas buvo taikomas Europos Sąjungos valstybėms narėms, Jungtinėms Amerikos Valstijoms, Kanadai, Norvegijai, Albanijai, Islandijai, Šiaurės Makedonijai, Jungtinei Karalystei, Juodkalnijai ir Šveicarijai.

Dar anksčiau sušvelninus importo draudimus, iš minėtų šalių į Baltarusiją jau buvo galima įvežti druską, obuolius, kriaušes, salotas bei kelių kitų rūšių šviežias daržoves.

Daugiau aktualios ir naudingos informacijos rasite Augalininkystės tarnybos interneto svetainėje www.vatzum.ltFacebook ir Linkedin paskyrose.

Valstybinės augalininkystės tarnybos informacija


Naujienų prenumerata