Naujienos

Titulinis Naujienos Azerbaidžano delegacija
2021 m. spalio 7 d.

Azerbaidžano delegacija

 Šią savaitę pas mus vieši delegacija iš Azerbaidžano Maisto saugos agentūros. Augalų apsaugos ir Tarptautinių ryšių sričių specialistai atvyko susipažinti su ES bei Lietuvos patirtimi įgyvendinant augalų apsaugos produktų registravimą ir poregistracinę kontrolę. Svečiai aplankys kai kuriuos tarnybos struktūrinius padalinius – regioninius skyrius, pasienio kontrolės punkto fitosanitarijos postą, Fitosanitarinių tyrimų laboratoriją, kur praktiškai pamatys, kaip atliekamas augalų apsaugos produktų registravimas ir poregistracinė kontrolė Lietuvoje.

 

Primename, jog prieš metus Valstybinė augalininkystė tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos (toliau – Augalininkystės tarnyba) kartu su Latvijos Valstybine augalų apsaugos tarnyba pradėjo įgyvendinti Dvynių projektą AZ 17 ENI AG 01 20 „Sanitarinių ir fitosanitarinių (SPS) priemonių stiprinimas Azerbaidžane“.  Projektas bus tęsiamas iki 2022 m. lapkričio 15 d.

„Ši viešnagė paskatino mane pasidžiaugti mūsų tarnybos pasiekimais tarptautinėje erdvėje“ – teigė Augalininkystės tarnybos direktorius Sergejus Fedotovas. Lietuva, įstojusi į ES,  kaip pilnavertė  jos narė tapo tarptautinės donorų bendruomenės dalimi – iš šalies pagalbos gavėjos tapo šalimi donore. Lietuvos dvišalio vystomojo bendradarbiavimo prioritetas yra ES Rytų partnerystės valstybės (Baltarusija, Sakartvelas, Moldova, Ukraina, Armėnija, Azerbaidžanas) bei migracijos kilmės ir tranzito šalys. Mūsų šalis dalyvauja ES, JT, EBPO ir kitų tarptautinių organizacijų vystomojo bendradarbiavimo politikoje, teikia daugiašalę paramą vystymuisi.

Augalininkystės tarnybos direktorius džiaugiasi ir reiškia didelį pasididžiavimą savo kolegomis − puikiais ekspertais, kurių patirtis vertinama ir tarptautiniu mastu. Taigi, svečiams yra ko pasimokyti iš mūsų tarnybos specialistų.

 

 


Naujienų prenumerata