Naujienos

Titulinis Naujienos Augalininkystės tarnybos informacinė kampanija „Ūkininkaukime be pažeidimų!“
2023 m. balandžio 7 d.

„Reikalavimų paisymas didelių rūpesčių nekelia, bet padeda sutaupyti ne vieną šimtą eurų, kuriuos kitaip tektų išmesti kaip į balą sumokėjus baudas už nustatytus pažeidimus,“ – teigia Augalininkystės tarnybos direktorius Sergejus Fedotovas, pabrėždamas, kad informaciniuose plakatuose atkreipiamas dėmesys į dažniausius AAP naudojimo reikalavimų pažeidimus – nepildomą Augalų apsaugos produktų naudojimo apskaitos žurnalą, neregistruotą ir nepatikrintą apdorojimo augalų apsaugos produktais įrangą, – taip pat primenama, kad pasėlius būtina purkšti atsižvelgiant į bites saugančius reikalavimus.

Minėtus itin svarbius ūkininkaujant dalykus pasistengėme išdėstyti trumpai ir aiškiai trijuose plakatuose, kurie augintojus nuo balandžio pradžios pasitiks prekybos augalų apsaugos produktais vietose, rajonų Žemės ūkio skyriuose, Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos biuruose, seniūnijose ir kitur. Informacinius plakatus dalysime įvairiems partneriams kiek įmanoma plačiau, kad būtų pakabinti ūkininkams matomose vietose. Apie būtiniausius reikalavimus ūkininkams nuolat priminsime ne tik plakatuose, bet ir spaudoje, internete, socialiniuose tinkluose ir kitose medijose. Viliamės, kad laikytis reikalavimų ir saugoti gamtą skatinanti informacinė kampanija bus naudinga ne tik ūkininkams, bet ir visuomenei.                

 

 


2022 m. AAP priežiūros srityje Augalininkystės tarnyba atliko 2869 (2428 planinių ir 441 neplaninių) patikrinimų. Dėl AAP naudojimo atlikti 1926 (1824 planinių ir 102 neplaninių) patikrinimai. 391 subjekto veikloje buvo nustatyti įvairaus pobūdžio AAP naudojimo reikalavimų nesilaikymo atvejų. Už AAP naudojimo reikalavimų pažeidimus buvo surašyti 168 administracinių nusižengimų protokolai, o atsakingiems darbuotojams skirtos baudos.

Daugiau aktualios ir naudingos informacijos rasite Augalininkystės tarnybos interneto svetainėje www.vatzum.lt, Facebook ir LinkedIn paskyrose

Valstybinės augalininkystės tarnybos informacija

 


Naujienų prenumerata