Naujienos

Titulinis Naujienos Augalininkystės tarnyba pertvarko elektronines sistemas ir jungiasi prie IKMIS
2017 m. gruodžio 28 d.

Augalininkystės tarnyba pertvarko elektronines sistemas ir jungiasi prie IKMIS

Valstybinė augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos (toliau – Augalininkystės tarnyba) tapo jau dvejus metus veikiančios informacinės sistemos IKMIS partnere. Augalininkystės tarnybos kuriamoje informacinėje sistemoje bus sukurtas atskiras modulis, kuris leis operatyviai per automatinę sąveiką pateikti informaciją  IKMIS naudotojams apie Lietuvoje registruotus augalų apsaugos produktus, jų naudojimo paskirtį, leistinas dozes ir kitą žemdirbiams labai svarbią informaciją. Tokiu būdu Tarnyba ketina prisidėti prie didesnio kenksmingų organizmų plitimo prognozavimo ir modeliavimo duomenų tikslumo.

„Šiuolaikinės technologijos leidžia teikti paslaugas ir reikalingą informaciją realiu laiku. Tai naudinga visiems – ir ūkininkams, kurie gali greitai priimti reikalingus sprendimus, ir tarnybai, kuri prisidės prie kenksmingų organizmų plitimo kontrolės“, – sako Augalininkystės tarnybos direktorius Sergejus Fedotovas.

Pasak S. Fedotovo, daugelis paslaugų, taip pat ir valstybiniame sektoriuje, sėkmingai keliasi į elektroninę erdvę. To pavyzdys – IKMIS informacinė sistema, kuria naudojasi vis daugiau žmonių: ne tik ūkininkų, bet ir sodininkų mėgėjų. IKMIS naudinga visiems žemę dirbantiems žmonėms. Atsižvelgdami į meteorologinių stotelių duomenis bei LŽŪKT konsultantų pasėlių stebėjimus jie gali priimti svarbius sprendimus, susijusius su augalų apsaugos priemonių naudojimu, kovojant su augalų kenkėjais bei ligomis. Stebėdamas savo pasėlius ir įtaręs, kad juose plinta liga ar kenkėjas, bet negalėdamas identifikuoti kenkėjo ar ligos, vartotojas gali pasitikrinti ligų ir kenkėjų kataloge arba nusiųsti nuotrauką tiesiogiai konsultantui ir gauti interaktyvią konsultaciją. Taip ūkininkas gali sutaupyti savo brangų laiką, sumažinti išlaidas, skirtas augalų apsaugos produktų naudojimui. Be to, mažiau teršiama gamta, kadangi ūkininkas supažindinamas ir su integruotos augalų apsaugos principais.

Svarbiausia, kad visos IKMIS paslaugos yra nemokamos ir prieinamos bet visiems, turintiems prieigą prie interneto.


Naujienų prenumerata