Naujienos

Titulinis Naujienos Augalininkystės tarnyba įspėja apie nelegalų produktą „Logran“
2019 m. spalio 14 d.

Augalininkystės tarnyba įspėja apie nelegalų produktą „Logran“

Valstybinė augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos (toliau – Augalininkystės tarnyba) gavo informacijos, jog Latvijoje aptiktas herbicidas Logran (veiklioji medžiaga – triasulfuronas). Neregistruotas herbicidas buvo rastas atliekant patikrinimą pas ūkininką, gavus anoniminį skundą. Šis augalų apsaugos produktas (toliau – AAP) Lietuvoje nėra registruotas, jo veiklioji medžiaga triasulfuronas nepatvirtinta Europos Sąjungoje, tad jo negalima nei tiekti rinkai, nei naudoti, kadangi tai yra nesaugu šio produkto naudotojams bei augalinių produktų vartotojams.

Augalininkystės tarnyba atkreipia Lietuvos ūkininkų dėmesį, kad jeigu turite šio neregistruoto herbicido, jokiu būdu jo nenaudokite, o pastebėję prekyboje, informuokite Augalininkystės tarnybą. Svarbu žinoti, kad naudodami Lietuvoje neregistruotus AAP galite sukelti pavojų aplinkai, žmonių ir gyvūnų sveikatai. Primename, kad neregistruotus ar pasibaigusio galiojimo AAP galima atiduoti saugiai sunaikinti įgaliotoms pavojingas atliekas tvarkančioms įmonėms. Taip pat primename, kad AAP galiojimo pratęsimo klausimais galima kreiptis į Augalininkystės tarnybą.

Kviečiame apie pastebėtus AAP platinimo ar naudojimo pažeidimus pranešti Augalininkystės tarnybos regioniniams skyriams, kurių kontaktus pagal aptarnaujamas zonas galima rasti Augalininkystės tarnybos interneto tinklalapyje www.vatzum.lt. Taip pat veikia Augalininkystės tarnybos „Pasitikėjimo linija“, kuria anonimiškai informaciją galite teikti visą parą telefonu (8 5) 270 80 80. Augalų apsaugos produktų naudojimo reikalavimų klausimais konsultuojame telefonu (8 5) 275 41 82, arba galite kreiptis el. paštu info@vatzum.lt.

Naujienas kviečiame sekti mūsų interneto svetainėje www.vatzum.lt ir „Facebook“ paskyroje.


Naujienų prenumerata