Naujienos

Titulinis Naujienos Augalininkystės tarnyba aiškinasi, ar į Lietuvą galėjo patekti bulvių ruduoju puviniu užkrėstos bulvės
2018 m. gegužės 25 d.

Augalininkystės tarnyba aiškinasi, ar į Lietuvą galėjo patekti bulvių ruduoju puviniu užkrėstos bulvės

 

Viešoje erdvėje pasirodžius pranešimui, jog Lenkijos nacionalinės augalų apsaugos organizacija Egipto kilmės bulvėse aptiko bulvių rudąjį puvinį, Augalininkystės tarnyba susisiekė su Lenkijos kolegomis ir gavo papildomą informaciją. Neatidėliojant buvo atlikti patikrinimai prekiautojų šviežiais vaisiais ir daržovėmis sandėliuose bei prekybos vietose. Prekybos vietose rasta egiptietiškų bulvių. Siekiant nustatyti, ar šios bulvės yra užkrėstos bulvių ruduoju puviniu, paimti mėginiai laboratoriniams tyrimams. Tyrimai tęsiami, bet kol kas nėra duomenų, jog užkrėstos bulvės pateko į Lietuvą. Taip pat intensyviai bus atliekami visoje Lietuvoje esančių turgaviečių patikrinimai, siekiant įsitikinti ar jose nėra prekiaujama Egipto kilmės bulvėmis.

Bulvių rudasis puvinys – tai bulvėms ir bulvinių šeimos augalams (pavyzdžiui, pomidorams, baklažanams ir kt.) derliaus nuostolius ar žūtį sukelianti bakterinė liga, kuri kelia grėsmę augalų derliui, tačiau žmonių sveikatai nėra pavojinga.

Pastaraisiais metais tiesiogiai per Lietuvos pasienio punktus į Lietuvą iš Egipto bulvių nebuvo įvežta, o visos iš kitų šalių į Lietuvą patenkančios bulvės yra tikrinamos jų importo metu.


Naujienų prenumerata