NaujienosPrenumeruokite RSS

Titulinis Naujienos
2023 m. gruodžio 7 d.

Augalinės produkcijos eksporto naujovės į Jungtinę Karalystę

Jungtinė Karalystė (toliau – JK) įgyvendina naują pasienio tikslinės veiklos modelį (toliau – BTOM; angl. Border Target Operating Model), kuris pasienyje siūlo naują rizika pagrįstą saugumo kontrolę, taikomą visai importuojamai produkcijai, ir sveikatingumo kontrolę, taikomą dėl gyvų gyvūnų, genetinės medžiagos produktų, gyvūninių produktų, augalų ir augalinių produktų. Modelis nurodo, kaip kontrolė bus vykdoma įdiegiant naują supaprastintą ir suskaitmenintą JK bendrąjį prekybos langą.
2023 m. gruodžio 7 d.

Pluoštinėse kanapėse psichiką veikiančių medžiagų – normos ribose

Valstybinė augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos (toliau – Augalininkystės tarnyba) vykdo pluoštinių kanapių priežiūrą ir kasmet ima mėginius tetrahidrokanabinolio (toliau – THC) – natūralios psichiką veikiančios medžiagos, randamos antžeminėse pluoštinių kanapių dalyse, nustatyti. Kokie šių metų rezultatai?
2023 m. gruodžio 5 d.

Kviečiame į konsultaciją

2023 m. gruodžio 12 d. (antradienį) 10 val. Valstybinė augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos (toliau – Augalininkystės tarnyba) kviečia ūkio subjektus ir sėklininkystės veikla užsiimančias įmones, į konsultaciją tema „Prašymų atlikti mėginių kokybės tyrimus sėkloms ir sėklų mišiniams pateikimas VATIS sistemoje“. Konsultacijos tikslas – suteikti naujausią ir aktualiausią informaciją, susijusią su Augalininkystės tarnybos atliekama veikla - mėginių kokybės tyrimus sėkloms ir sėklų mišiniams. Norintys dalyvauti kviečiami registruotis iki gruodžio 11...
2023 m. gruodžio 4 d.

Nekartokite tręšiamųjų produktų naudojimo ir tiekimo rinkai pažeidimų

Valstybinė augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos atkreipia dėmesį, kad naudojant ar tiekiant rinkai tręšiamuosius produktus (TP) yra svarbu laikytis teisės aktuose nurodytų reikalavimų. Kasmet patikrinama 750 ūkio subjektų naudojančių bei tiekiančių rinkai TP. Atkreipiame dėmesį į dažniausiai pasikartojančius pažeidimus.
2023 m. lapkričio 24 d.

Kada reikalingas augalo pasas?

Visi augalai, augaliniai produktai ir kiti objektai, kuriems yra reikalingas augalo pasas, siekiant juos vežti Europos Sąjungos valstybėse, yra nurodyti Komisijos įgyvendinimo Reglamento (ES) 2019/2072 (toliau – Reglamentas (ES) 2019/2072) XIII priede, o augalų, augalinių produktų ir kitų objektų, kuriems įvežti į tam tikras saugomas zonas ir jose vežti reikalingas augalo pasas su skiriamuoju ženklu „PZ“, sąrašas yra nurodytas Reglamento (ES) 2019/2072 XIV priede.
2023 m. lapkričio 24 d.

Prekiautojams maistinėmis bulvėmis keliami reikalavimai

Valstybinė augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos primena reikalavimus prekiautojams maistinėmis bulvėmis ir kartu įspėja pirkėjus apie rizikas, kurios kyla bulves įsigijant iš nepatikimų pardavėjų.
2023 m. lapkričio 3 d.

Kiek sėklinių pasėlių įvertinta (aprobuota) šiemet?

Valstybinė augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos (toliau – Augalininkystės tarnyba) atliko sėklinių pasėlių vertinimą (aprobavimą) pagal 2023 metais atestuotų dauginamosios medžiagos tiekėjų pateiktus prašymus aprobuoti sėklinius pasėlius.

Naujienų prenumerata