NaujienosPrenumeruokite RSS

Titulinis Naujienos
2019 m. liepos 22 d.

Augalininkystės tarnyba stebės, kaip prieš derliaus nuėmimą naudojami augalų apsaugos produktai

Augalininkystės tarnyba stebės, kaip prieš derliaus nuėmimą naudojami augalų apsaugos produktai Siekdama atsakingo augalų apsaugos produktų (AAP) naudojimo žemės ūkyje, Valstybinė augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos (toliau – Augalininkystės tarnyba) pradeda stebėti grūdinių ir ankštinių kultūrų pasėlius, kurie gali būti apdorojami augalų apsaugos produktais prieš derliaus nuėmimą. Tarnyba stebės, kad augalų apsaugos produktai, ypač turintys glifosato, būtų naudojami tik kovai su piktžolėmis pasėliuose, laikantis AAP etiketėje nustatyto termino iki derliaus...
2019 m. liepos 18 d.

2018 m. kenksmingųjų organizmų stebėsenos rezultatai

Lietuvoje, kaip ir visoje ES, siekiant apsaugoti miškus, parkus, sodus, medelynus, pasėlius, šiltnamius ir kitas augalų augavietes, stebimi kenksmingi organizmai.
2019 m. liepos 17 d.

Pluoštinių kanapių šiemet auginama beveik trigubai daugiau nei pernai

Augalininkystės tarnybos duomenimis, šiemet pluoštinių kanapių augintojai deklaravo daugiau nei 9 tūkstančius hektarų, ir tai yra daugiau nei dvigubai lyginant su 2018 metais, kuomet buvo deklaruotas 3921 ha plotas.
2019 m. liepos 16 d.

Augalininkystės tarnyba patikrino prekiautojus bulvėmis

Pastaraisiais metais Lietuvoje bulvių kenksmingųjų organizmų židinių nustatoma vis daugiau. Vien bulvių žiedinio puvinio židinių Lietuvoje skaičius išaugo du kartus.
2019 m. liepos 11 d.

Indija pratęsė leidimą apdoroti įvežamą produkciją alternatyviais metilo bromidui fumigantais

Valstybinė augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos informuoja, jog Indijos žemės ūkio ir ūkininkų gerovės ministerija š. m. liepos pradžioje pratęsė iki 2019 m. gruodžio 31 d. išimtį dėl metilo bromido naudojimo į Indiją importuojamai augalinei produkcijai.

Naujienų prenumerata