NaujienosPrenumeruokite RSS

Titulinis Naujienos
2019 m. spalio 2 d.

Kodėl svarbus mokslininkų ir Augalininkystės tarnybos bendradarbiavimas

Prisimenant tai, jog Jungtinės Tautos 2020 metus yra paskelbusios Tarptautiniais augalų sveikatos metais (IYPH), siekiant paskatinti viešas diskusijas apie sveikų augalų svarbą, ir norint pasiekti Jungtinių Tautų tvaraus vystymosi tikslus, svarbu paminėti mokslininkų indėlį kovoje su augalų kenkėjais.
2019 m. rugsėjo 30 d.

Augalininkystės tarnyba įspėja: nerizikuokite ir augalų apsaugos produktus žieminiuose rapsuose ir kituose pasėliuose naudokite atsakingai

Valstybinė augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos pastaruoju metu gauna informacijos, jog kai kurie augalų apsaugos produktų (AAP) pardavėjai ūkininkams ne visada pateikia tikslią informaciją apie parduodamų AAP naudojimą.
2019 m. rugsėjo 25 d.

Pasikeitė į Lietuvą savo reikmėms įvežamų augalų ir jų produktų kiekiai. Draudžiama įsivežti bulves

Primename, kad nuo šių metų liepos 3 d. įsigaliojus Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro ir Lietuvos Respublikos finansų ministro įsakymo Nr. 3D-403/1K-204 „Dėl įvežamų į Lietuvos Respubliką ir Europos Sąjungą bei vežamų per ją tranzitu augalų, augalinių produktų ir kitų objektų fitosanitarinio tikrinimo taisyklių patvirtinimo“ naujai redakcijai, pasikeitė savo reikmėms įvežamų augalų ir jų produktų kiekiai. Savo reikmėms iš trečiųjų šalių galima įsivežti:
2019 m. rugsėjo 24 d.

Grūdų supirkėjams paprastesnė arbitražinių mėginių forminimo tvarka

Nuo šiol arbitražinius mėginius bus galima pateikti greičiau ir paprasčiau. Žemės ūkio ministerija pritarė Valstybinės augalininkystės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos (toliau – Augalininkystės tarnyba) siūlymui grūdų supirkėjams supaprastinti su arbitražiniais mėginiais pateikiamo privalomo dokumento (t. y. grūdų mėginių ėmimo akto) rengimą.
2019 m. rugsėjo 24 d.

INFORMACIJA MEDINĖS PAKAVIMO MEDŽIAGOS TAISYTOJAMS

Augalininkystės tarnyba, reaguodama į šių metų rugsėjo 9 d. „Pasitikėjimo linija“ gautą anoniminį pranešimą apie galimai neteisėtai taisomą arba atnaujinamą medinę pakavimo medžiagą, šių metų rugsėjo 13 d. atliko neplaninius patikrinimus, kurių metu buvo nustatyti vykdomos veiklos pažeidimai trijose skirtingose pranešime nurodytose gamybos vietose.

Naujienų prenumerata