NaujienosPrenumeruokite RSS

Titulinis Naujienos
2019 m. gruodžio 4 d.

Registruotas naujas insekticidinis beicas BUTEO START

Dėl neigiamo poveikio bitėms ir kitiems vabzdžiams apdulkintojams 2013 m. Europos Sąjungoje uždraudus augalų apsaugos produktų neonikotinoidų grupės veikliąsias medžiagas tiametoksamą, imidaklopridą ir klotianidiną sėkloms beicuoti, Lietuvos augintojai susidūrė su problema: neliko registruotų augalų apsaugos produktų rapsų pasėlių apsaugai nuo kryžmažiedžių ir rapsinių spragių ankstyvaisiais augimo tarpsniais.
2019 m. lapkričio 13 d.

Pluoštinių kanapių plotai Lietuvoje kasmet didėja

Šiais metais deklaruotų pluoštinių kanapių plotai padidėjo iki 9182 ha, ir tai yra beveik devynis kartus daugiau nei 2014 m., kuomet kanapių pasėliai užėmė tik 1069 ha.
2019 m. lapkričio 13 d.

Įsigalioja Pluoštinių kanapių auginimo priežiūros ir pluoštinių kanapių produktų tiekimo rinkai kontrolės tvarkos aprašo pakeitimas

Siekiant patikslinti auginimo priežiūros ir informacijos teikimo apie auginamas pluoštines kanapes nuostatas, buvo parengtas Pluoštinių kanapių auginimo priežiūros ir pluoštinių kanapių produktų tiekimo rinkai kontrolės tvarkos aprašo pakeitimo projektas, kuriame išsamiai išdėstyti reikalavimai augintojams dėl pluoštinių kanapių derliaus nuėmimo, THC kiekio kanapėse nustatymo, kai laboratorinių tyrimų rezultatai viršiją leistiną 0,2 proc. ribą, ir pluoštinių kanapių sėklos išsėjimo normos apskaičiavimo.
2019 m. spalio 15 d.

Herbicidą Fusilade Forte 150 EC jau galima naudoti ir grikių pasėliuose

Iki šiol Lietuvoje neturėjome registruotų augalų apsaugos produktų piktžolėms grikių pasėliuose naikinti, tad atsižvelgdama į grikių augintojų poreikius ir į tai, kad kitose Europos Sąjungos valstybėse narėse herbicidas Fusilade Forte 150 EC yra registruotas vienaskilčių piktžolių naikinimui grikių pasėliuose, Augalininkystės tarnyba kreipėsi į šio herbicido registracijos savininką „Nufarm GmbH &Co KG“, kuris sutiko ir pateikė paraišką išplėsti jau registruoto herbicido Fusilade Forte 150 EC naudojimą vienaskiltėms piktžolėms ir javų pabiroms grikių pasėliuose naikinti.
2019 m. spalio 14 d.

Augalininkystės tarnyba įspėja apie nelegalų produktą „Logran“

Valstybinė augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos gavo informacijos, jog Latvijoje aptiktas herbicidas Logran. Neregistruotas herbicidas buvo rastas atliekant patikrinimą pas ūkininką, gavus anoniminį skundą. Šis augalų apsaugos produktas Lietuvoje nėra registruotas, jo veiklioji medžiaga triasulfuronas nepatvirtinta Europos Sąjungoje.

Naujienų prenumerata