NaujienosPrenumeruokite RSS

Titulinis Naujienos
2019 m. gruodžio 19 d.

Įvežamų kontroliuojamų augalų, augalinių produktų ir kitų objektų sąrašai

Informuojame, kad nuo gruodžio 14 d. įsigaliojo nauji Europos Sąjungos reglamentai, kuriais yra patvirtinti kontroliuojamų augalų, augalinių produktų ir kitų objektų sąrašai.
2019 m. gruodžio 19 d.

Pavojingi kenkėjai – keleivių lagaminuose

Kiekvieną dieną neįsivaizduojama daugybė krovinių yra vežama iš vienų šalių į kitas įvairiausiais būdais. Galbūt nesusimąstome, tačiau kartu su kroviniais ir bagažu sienas kerta ir įvairiausi kenkėjai, kurie, atradę naujas teritorijas, gali pridaryti neatitaisomos žalos aplinkai ir ekonomikai.
2019 m. gruodžio 16 d.

Lietuvoje nėra auginama GMO

Valstybinė augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos kasmet vykdo žemės ūkio augalų, kuriuose yra didelė tikimybė aptikti genetiškai modifikuotų organizmų (GMO) priemaišų, pasėlių stebėseną.
2019 m. gruodžio 11 d.

Pranešimas apie draudimą įvežti Papaver genties ir kitus augalus į Kinijos Liaudies Respublikos specialiąją administracinę teritoriją Makao

Valstybinė augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos iš Kinijos žemės ūkio ir kaimo reikalų ministerijos gavo informaciją, jog į Kinijos Liaudies Respublikos specialiąją administracinę teritoriją Makao be specialaus leidimo draudžiama importuoti šiuo augalus:
2019 m. gruodžio 5 d.

Etaloninės laboratorijos – naujas ir veiksmingas sprendimas labai trapiai ir labai svarbiai augalų sveikatai užtikrinti

Augalai gali būti niokojami įvairių ligų sukėlėjų (virusų, bakterijų, grybelių, nematodų), kenkėjų (vabzdžių, erkučių) arba invazinių augalų, kurie kelia grėsmę tiek pasėliams, tiek įvairioms aplinkoje esančioms augalų rūšims. Pavojingi kenkėjai visais įmanomais būdais veržiasi į ES ir pasiekia mus iš vis atokesnių pasaulio kampelių.

Naujienų prenumerata