NaujienosPrenumeruokite RSS

Titulinis Naujienos
2020 m. vasario 15 d.

Sveikinimas su Vasario 16 d.

...
2020 m. vasario 14 d.

Augalų sveikatos reikalavimai dėl „Brexit“ kol kas nesikeičia

Šių metų sausio 31 d. Jungtinė Karalystė (JK) po beveik pusę amžiaus trukusios narystės paliko Europos Sąjungą (ES). Išstojimo sutartis numato, kad pereinamuoju laikotarpiu (iki 2020 m. gruodžio 31 d.) JK nedalyvaus priimant sprendimus, tačiau išlaikys visus bendrosios rinkos, muitų sąjungos ir ES politikos privalumus, todėl turės laikytis visų ES taisyklių ir teisės aktų tarytum būtų Europos Sąjungos valstybė narė.
2020 m. vasario 11 d.

Dėl nepalankių gamtinių sąlygų mažinami reikalavimai pupų sėklos kokybei

Augalininkystės tarnyba praneša, kad dėl sėklininkystei nepalankių 2019 m. klimato sąlygų, Europos Komisija laikinai leido Lietuvoje prekiauti tam tikrų veislių pupų sėkla, kuri neatitinka minimalių daigumo reikalavimų. Tai vienkartinis leidimas, kuris galios iki šių metų birželio 30 d.
2020 m. vasario 10 d.

Augalininkystės tarnyba primena, ką svarbu žinoti tręšiamųjų produktų naudotojams

Šiandien niekas neabejoja, kad saugus ir sveikas maistas, žmonių bei gyvūnų sveikata ir aplinka – tai gyvenimo kokybės pagrindas. Visi šie veiksniai lemia gyvenimo pilnatvę, tačiau labai svarbu suprasti, kad į sveikos aplinkos kūrimą turi įsitraukti visa bendruomenė. Valstybinės augalininkystės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos specialistai, įgyvendindami valstybinę trąšų politiką, kviečia atsakingai naudoti tręšiamuosius produktus.
2020 m. sausio 30 d.

Perakredituoti sėklos kokybės tyrimai

Augalininkystės produktų kokybės tyrimų laboratorija jau daugiau kaip dvidešimt penkerius metus teikia objektyvias ir patikimas sėklų kokybės nustatymo paslaugas: nuo 1994 metų ji yra akredituota Tarptautinės sėklų tyrimo asociacijos (International Seed Testing Association, ISTA) narė. Neseniai laboratorija buvo audituota Tarptautinės sėklų tyrimo asociacijos ekspertų.

Naujienų prenumerata