NaujienosPrenumeruokite RSS

Titulinis Naujienos
2022 m. balandžio 11 d.

Ką svarbu žinoti augalų apsaugos produktų tiekėjams ir platintojams

Valstybinė augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos, vykdydama augalų apsaugos produktų ( AAP) rinkos priežiūrą, kaip ir kasmet, taip ir šiais metais atkreipia fizinių ir juridinių asmenų dėmesį į pagrindinius reikalavimus, kuriuos privaloma žinoti tiekiant rinkai (platinant) AAP arba ketinant užsiimti šia veikla.
2022 m. balandžio 6 d.

Primename ūkininkams apie svarbiausius augalų apsaugos produktų naudojimo reikalavimus

Netinkamai naudojami augalų apsaugos produktai (AAP) gali užteršti auginamą augalinę produkciją, paviršinius vandens telkinius, gruntinį vandenį bei dirvožemį, pakenkti sveikatai. Valstybinė augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos, įgyvendindama valstybės politiką augalų apsaugos produktų (AAP) priežiūros srityje, siekia užtikrinti, kad mūsų stalą pasiektų saugus ir sveikas maistas, būtų išvengta žalos aplinkai ir žmonių sveikatai. Kasmet tikrindami ūkininkus, susiduriame su AAP naudojimo reikalavimų nesilaikymo atvejais. Todėl labai svarbu žemdirbiams dar kartą prisiminti svarbiausius AAP naudojimo reikalavimus, kad pastarieji būtų naudojami tausiai, atsakingai ir saugiai.
2022 m. kovo 30 d.

Viešosios konsultacijos ūkio subjektams metu pristatytos svarbiausios naujienos ir atsakymai į gautus klausimus

Kovo 16 d. Valstybinė augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos (toliau – Augalininkystės tarnyba) suorganizavo viešąją konsultaciją ūkio subjektams aktualiais klausimais nuotoliniu būdu. Konsultacijos tikslas buvo suteikti naujausią ir aktualiausią informaciją, susijusią su Augalininkystės tarnybos veikla, atsakyti į ūkio subjektams rūpimus klausimus ar iškilusias problemas ir pasidalyti gerąja patirtimi.
2022 m. kovo 29 d.

Pasiruošta daugiametei karantininių kenkėjų stebėsenai

Šiltėjantis klimatas, auganti tarptautinė prekyba augalais kupina rizikos sulaukti Lietuvoje neprašytų svečių. Tai pavojingi karantininiai kenkėjai, kurie gali atkeliauti su mediena, daigiais, sodinukais, sėklomis, ir padaryti didžiulę žalą mūsų aplinkai – pasėliams, miškams, sodams.
2022 m. kovo 28 d.

Stiprinama kova su nelegalių pesticidų platinimu ir naudojimu.

Klastojimas yra pavojinga ir vis labiau auganti visų pramonės šakų, įskaitant ir augalų apsaugos produktų (toliau – AAP, pesticidai) pramonę, problema. AAP padirbinėjimas turi daug neigiamų padarinių, žmonių sveikatai, aplinkai, ekonomikai.

Naujienų prenumerata