NaujienosPrenumeruokite RSS

Titulinis Naujienos
2020 m. vasario 10 d.

Augalininkystės tarnyba primena, ką svarbu žinoti tręšiamųjų produktų naudotojams

Šiandien niekas neabejoja, kad saugus ir sveikas maistas, žmonių bei gyvūnų sveikata ir aplinka – tai gyvenimo kokybės pagrindas. Visi šie veiksniai lemia gyvenimo pilnatvę, tačiau labai svarbu suprasti, kad į sveikos aplinkos kūrimą turi įsitraukti visa bendruomenė. Valstybinės augalininkystės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos specialistai, įgyvendindami valstybinę trąšų politiką, kviečia atsakingai naudoti tręšiamuosius produktus.
2020 m. sausio 30 d.

Perakredituoti sėklos kokybės tyrimai

Augalininkystės produktų kokybės tyrimų laboratorija jau daugiau kaip dvidešimt penkerius metus teikia objektyvias ir patikimas sėklų kokybės nustatymo paslaugas: nuo 1994 metų ji yra akredituota Tarptautinės sėklų tyrimo asociacijos (International Seed Testing Association, ISTA) narė. Neseniai laboratorija buvo audituota Tarptautinės sėklų tyrimo asociacijos ekspertų.
2020 m. sausio 30 d.

Atnaujinamas 2020 m. augalų veislių sąrašas

Kaip ir kasmet, Valstybinėje augalininkystės tarnyboje prie Žemės ūkio ministerijos sausio 22 d. vyko Valstybinės augalų veislių vertinimo komisijos posėdis, kuriame pasiūlyta į Nacionalinį augalų veislių sąrašą įrašyti 98 augalų veisles.
2020 m. sausio 24 d.

Nauji reikalavimai sėklos siuntų ženklinimui

Primename atestuotiems dauginamosios medžiagos tiekėjams, kad nuo 2019 gruodžio 14 d. įsigaliojo Komisijos įgyvendinimo reglamentas (ES) 2019/2072, kuriuo nustatomos vienodos Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) 2016/2031 dėl apsaugos priemonių nuo augalų kenkėjų įgyvendinimo sąlygos, panaikinamas Komisijos reglamentas (EB) Nr. 690/2008 ir iš dalies keičiamas Komisijos įgyvendinimo reglamentas (ES) 2018/2019.
2020 m. sausio 16 d.

Augalininkystės tarnyba panaikino leidimą Lietuvoje prekiauti herbicidu Egara

Valstybinė augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos panaikino leidimą prekiauti tapačiu augalų apsaugos produktu Lietuvos Respublikoje registruotam Egara. Šis sprendimas priimtas gavus tyrimų rezultatus, kad šio produkto cheminė sudėtis neatitinka gamintojo nurodytos specifikacijos. Egarą tiekti rinkai ir naudoti Lietuvos Respublikoje yra uždrausta.

Naujienų prenumerata