NaujienosPrenumeruokite RSS

Titulinis Naujienos
2022 m. rugpjūčio 11 d.

Prekių saugojimo ir muitinio tikrinimo vietoms keliami reikalavimai

Valstybinės augalininkystės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos (toliau – Augalininkystės tarnyba) specialistai pastebėjo, kad ūkio subjektai, siekiantys užsiimti augalų, augalinių produktų ir kitų objektų tarptautine prekyba, ne visuomet pasirūpina tinkamomis patalpomis šioms prekėms perkrauti ir (arba) laikinai saugoti. Tad primename svarbiausius reikalavimus.
2022 m. rugpjūčio 3 d.

ES rinkoje – saugios ir veiksmingos trąšos

Nuo 2022 m. liepos 16 d. įsigalioja naujas 2019 m. birželio 5 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) 2019/1009 (toliau – Reglamentas), kuriuo nustatomos ES tręšiamųjų produktų tiekimo rinkai taisyklės ir iš dalies keičiami reglamentai (EB) Nr. 1069/2009 ir (EB) Nr. 1107/2009 bei panaikinamas Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (EB) Nr. 2003/2003.
2022 m. liepos 29 d.

Vykdomas glifosato naudojimo stebėjimas prieš derliaus nuėmimą

Valstybinė augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos (toliau – Augalininkystės tarnyba), siekdama atsakingo augalų apsaugos produktų (toliau – AAP) naudojimo prieš nuimant derlių, kaip ir kasmet vykdo javų, rapsų, pupinių augalų ir grikių pasėlių stebėseną, siekdami nustatyti, ar pasėlius apdorojant herbicidais, turinčiais sudėtyje glifosato veikliosios medžiagos, laikomasi reikalavimų. Augalininkystės tarnybos specialistai fiksuoja pasėlių purškimus, analizuoja kitą informaciją, padedančią identifikuoti galimus pažeidimus.
2022 m. liepos 27 d.

Būkime atidūs – sode gali pasirodyti vaisinės muselės Rhagoletis pomonella

Nuo 2016 m. Valstybinė augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos dalyvauja Europos Sąjungos kenksmingųjų organizmų stebėsenos programoje. Šios programos tikslas – atlikti programoje nurodytų kenkėjų (kenksmingųjų organizmų) fitosanitarinę stebėseną, įvertinti šių kenkėjų paplitimo mastą, jei jie būtų aptikti Lietuvos teritorijoje, o jei kenksmingieji organizmai mūsų šalyje kol kas nėra aptikti – kuo anksčiau pastebėti jų atsiradimą, aptikti naujus židinius bei, pasitelkus fitosanitarijos priemones, kuo greičiau židinius sunaikinti, kad būtų padaryta kuo mažesnė žala pasėliams, medelynams, miškams, parkams, sodams ar viešosioms erdvėms.
2022 m. liepos 27 d.

Kaip elgtis kilus nesutarimams dėl grūdų kokybės

Kai kada tarp grūdų pardavėjų ir supirkėjų įsiplieskia ginčai dėl grūdų kokybės vertinimo ir atsiskaitymo už juos, todėl juos tenka spręsti Valstybinei augalininkystės tarnybai prie Žemės ūkio ministerijos (toliau – Augalininkystės tarnyba) ir teisėsaugos institucijoms. Kasmet Augalininkystės tarnybos Augalininkystės produktų kokybės tyrimų laboratorija sulaukia vis didesnį arbitražinių tyrimų skaičių (2020 m. gauta apie 50, o 2021 m. apie 80 mėginių), todėl dar kartą primena esminius dalykus, kuriuos turėtų žinoti kiekvienas grūdų pardavėjas ir supirkėjas.

Naujienų prenumerata