NaujienosPrenumeruokite RSS

Titulinis Naujienos
2020 m. kovo 12 d.

Augalai ir jų produktai, siunčiami pašto siuntomis: ką reikia žinoti

Valstybinė augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos informuoja, kad vadovaujantis reglamentu (ES) 2016/2031 dėl apsaugos priemonių nuo augalų kenkėjų, nuo 2019 m. gruodžio 14 d. visus augalus (sėklas, šviežius vaisius ar daržoves, skintas gėles, sodinukus ir kt.), yra draudžiama įvežti į Lietuvą ir Europos Sąjungą iš ne Europos Sąjungos valstybių narių (toliau – trečioji šalis) be fitosanitarinių sertifikatų.
2020 m. kovo 10 d.

Geroji verslo priežiūros praktika jau tapo Augalininkystės tarnybos tradicija

Ekonomikos ir inovacijų ministerija pagal pažangumo vertinimo (švieslentės) metodiką aukštais balais įvertino Valstybinės augalininkystės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos pasiektą pažangą. 2018 metais pradėta naudoti pažangumo vertinimo priemonė – švieslentė, kuri leidžia įvertinti, kaip valstybės institucijos diegia pažangias verslo priežiūros priemones ir metodus, kokių iniciatyvų imasi tobulindama verslo priežiūros procesus.
2020 m. kovo 10 d.

Mokymų kvietimas agro-maisto srities atstovams

EIT Food Government Executive Academy (GEA) birželio 17-19 dienomis, Varšuvoje, suburs atstovus iš 28 šalių, kurie dirba agro-maisto inovacijų srityje, apjungiant pramonės, akademinės bendruomenės ir valstybines institucijas.
2020 m. kovo 4 d.

Sėklomis dalinkimės atsakingai

Atėjus pavasariui daugelis pradeda planuoti daržo darbus, kuria sodinimo planus, taip pat rūpinasi reikalingomis sėklomis. Socialiniuose tinkluose kaip iš gausybės rago pasipila skelbimai, kuriuose siūloma mainytis įvairių spalvų, formų, skonių pomidorų, paprikų ar agurkų sėkla. Be jokios abejonės, dalintis sėklomis ir augalais labai svarbu, siekiant išsaugoti paveldą ir puoselėti augalų įvairovę. Tačiau tai reikia daryti atsakingai.

Naujienų prenumerata