NaujienosPrenumeruokite RSS

Titulinis Naujienos
2019 m. spalio 15 d.

Herbicidą Fusilade Forte 150 EC jau galima naudoti ir grikių pasėliuose

Iki šiol Lietuvoje neturėjome registruotų augalų apsaugos produktų piktžolėms grikių pasėliuose naikinti, tad atsižvelgdama į grikių augintojų poreikius ir į tai, kad kitose Europos Sąjungos valstybėse narėse herbicidas Fusilade Forte 150 EC yra registruotas vienaskilčių piktžolių naikinimui grikių pasėliuose, Augalininkystės tarnyba kreipėsi į šio herbicido registracijos savininką „Nufarm GmbH &Co KG“, kuris sutiko ir pateikė paraišką išplėsti jau registruoto herbicido Fusilade Forte 150 EC naudojimą vienaskiltėms piktžolėms ir javų pabiroms grikių pasėliuose naikinti.
2019 m. spalio 14 d.

Augalininkystės tarnyba įspėja apie nelegalų produktą „Logran“

Valstybinė augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos gavo informacijos, jog Latvijoje aptiktas herbicidas Logran. Neregistruotas herbicidas buvo rastas atliekant patikrinimą pas ūkininką, gavus anoniminį skundą. Šis augalų apsaugos produktas Lietuvoje nėra registruotas, jo veiklioji medžiaga triasulfuronas nepatvirtinta Europos Sąjungoje.
2019 m. spalio 8 d.

Augalininkystės tarnyba pradeda tręšiamųjų produktų veiklos priežiūrą

Valstybinė augalininkystės tarnyba, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2019 m. gegužės 15 d. nutarimu Nr. 479 „Dėl įgaliojimų suteikimo įgyvendinant Lietuvos Respublikos tręšiamųjų produktų įstatymą“ ir įgyvendindama 2019 m. gegužės 1 d. įsigaliojusio Lietuvos Respublikos tręšiamųjų produktų įstatymo Nr. XIII-1927, priimto 2019 m. sausio 11 d., vykdo tręšiamųjų produktų pateikimo ir tiekimo rinkai bei naudojimo priežiūrą.
2019 m. spalio 4 d.

Audituotas sėklos mėginių ėmimo ir kokybės tyrimų atlikimas

Jau 25 metus Valstybinės augalininkystės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos Augalininkystės produktų kokybės tyrimų laboratorija (skyrius) (toliau – laboratorija) teikia objektyvias ir patikimas sėklų kokybės nustatymo paslaugas.
2019 m. spalio 3 d.

Valstybinė augalininkystės tarnyba kviečia į nuotolinius mokymus apie sumedėjusių augalų kenkėjus

Valstybinė augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos (toliau – Augalininkystės tarnyba), siekdama dalytis patirtimi bei padėti sumedėjusių augalų augintojams atpažinti pavojingus kenkėjus, galinčius ne tik pažeisti, bet ir visiškai sunaikinti tam tikros rūšies sumedėjusius augalus, š. m. spalio 10 d. 14.00 val. kviečia į nuotolinius mokymus tema „Sumedėjusių augalų kenkėjai“.

Naujienų prenumerata