NaujienosPrenumeruokite RSS

Titulinis Naujienos
2020 m. rugsėjo 22 d.

Kviečiame ūkio subjektus į viešą konsultaciją ūkio subjektams aktualiomis temomis nuotoliniu būdu

Valstybinė augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos kviečia ūkio subjektus, kurie naudojasi Augalininkystės tarnybos paslaugomis, į „Viešąją konsultaciją ūkio subjektams aktualiomis temomis“ nuotoliniu būdu 2020 m. rugsėjo 29 d. 10 val.
2020 m. rugsėjo 17 d.

Javapjūtės rezultatai: gausus derlius ir nebloga kokybė

Įprastu laiku prasidėjusi šiųmetė javapjūtė kai kuriuose ūkiuose baigėsi viena‒dviem savaitėmis anksčiau nei įprastai ir truko gerokai trumpiau, lyginant su 2017 metais, kai derlius iš laukų buvo gabenamas iki rugsėjo pabaigos. Nors kai kuriose Lietuvos vietovėse žemdirbiai patyrė nuostolių dėl šalto pavasario, taip pat javus išguldė liūtys ar kruša, bet meteorologinės sąlygos javapjūtei buvo labai palankios. Žieminiai javai ir rapsai peržiemojo puikiai, tačiau kai kuriuose ūkiuose dėl sėjomainos neiššalo praeitų metų derliaus likučiai, todėl rapsuose nustatytas didesnis javų grūdų kaip priemaišų kiekis.
2020 m. rugsėjo 14 d.

Lietuvos gyventojų dėmesiui: jei iš egzotinės šalies gavote sėklų siuntinį, kurio neužsakėte

Europos Komisija (EK) pranešė, kad pastaruoju metu Europos Sąjungos valstybių gyventojai iš trečiųjų šalių paštu ar kitais būdais gauna įvairių rūšių sėklų siuntinių mažose fasuotėse, kurių neužsakė. Daugiausia sėklos atkeliauja iš Kinijos, Singapūro, Taivano, Vanuatu ir Malaizijos. Šiose fasuotėse randama ne tik skirtingų rūšių sėklų, bet ir augalų bei žemių likučių, negyvų vabzdžių lervų ir grybelinių ligų požymių.
2020 m. rugsėjo 11 d.

Privalomosios registracijos ir techninės apžiūros reikalavimai bus taikomi ne tik purkštuvams, bet ir kitai apdorojimo augalų apsaugos produktais įrangai

Valstybinė augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos (toliau – Augalininkystės tarnyba) informuoja, kad įgyvendinant 2019 m. atlikto Europos Komisijos (toliau – EK) audito dėl tausaus pesticidų naudojimo rekomendacijas, 2020 m. birželio 22 d. žemės ūkio ministro įsakymu Nr. 3D-464 buvo pakeistos Apdorojimo augalų apsaugos produktais įrangos techninės apžiūros taisyklės (toliau – taisyklės), kurios įsigalios š. m. spalio 1 d.
2020 m. rugsėjo 8 d.

Ką reikia žinoti norint įvežti rudens gėrybes iš trečiųjų šalių į Lietuvą

Atėjęs ruduo padovanojo kupiną derliaus kraitę, todėl gausiai derant vaismedžiams, vešant daržovėms, žalumynams neretai kyla minčių atsivežti šių gėrybių ar pačių vaismedžių, vaiskrūmių, dekoratyvių augalų iš kaimyninių ne Europos Sąjungos valstybių (toliau – trečiosios šalys). Tad prasidėjus rudens sezonui Valstybinė augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos primena, kad, vadovaujantis Europos Parlamento ir Tarybos reglamentu (ES) 2016/2031, nuo 2019 m. gruodžio 14 d. visus augalus, augalinius produktus ir kitus objektus (augalų sėklas ir sodinukus, skintas gėles, šviežius vaisius, daržoves ir kt.) galima įvežti į Lietuvą ir kitas Europos Sąjungos valstybes nares iš trečiųjų šalių tik su fitosanitariniais sertifikatais.

Naujienų prenumerata