NaujienosPrenumeruokite RSS

Titulinis Naujienos
2022 m. balandžio 25 d.

Ką reikėtų žinoti perkant sėklas ar augalus internetu?

Atėjus pavasariui ir prasidėjus sodinimo sezonui, vis daugiau gyventojų ruošiasi papuošti savo aplinką augalais, todėl prekyba jais smarkiai išauga. Valstybinė augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos (toliau – Augalininkystės tarnyba) įspėja gyventojus būti atsargiais perkant augalus, jų sodinukus ar sėklas internetu, nes taip padidėja rizika įsigyti nesaugių ar nekokybiškų augalinių produktų bei atsiranda grėsmė aplinkai.
2022 m. balandžio 20 d.

Ką svarbu žinoti pluoštinių kanapių augintojams ir jų produktų tiekėjams

Matydama didėjantį susidomėjimą pluoštinių kanapių auginimu bei jų produktų tiekimu rinkai, Valstybinė augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos dar kartą primena pluoštinių kanapių auginimą reglamentuojančius teisės aktus ir jų produktų tiekimo rinkai pagrindinius reikalavimus bei informuoja apie jų pasikeitimus.
2022 m. balandžio 14 d.

Dėmesio – keičiasi fitosanitarinės produkcijos įvežimo reikalavimai

Nuo balandžio 11 d. keičiasi pagrindiniai augalų, augalinių produktų ir kitų objektų įvežimo reikalavimai. Tokius pakeitimus sąlygojo ą Europos Sąjungos pasienyje aptinkami kenkėjai, taip pat protrūkiai ES teritorijoje, kuriuos išsamiai išanalizavo Europos Komisijos darbo grupės. Iš naujo įvertinti kai kurie kenkėjai, papildytas karantininių kenkėjų sąrašas, į jį įtrauktos naujos rūšys ir gentys, o kai kurie kenkėjai, nebeaktualūs dėl atliktų išsamesnių tyrimų, išbraukti.
2022 m. balandžio 13 d.

Ką reikia žinoti planuojant atsisiųsti augalus ir augalinius produktus iš Ukrainos

Norint atsisiųsti į Lietuvą bei kitas Europos Sąjungos šalis augalus, augalinius produktus, taip pat sėklas ir kitus objektus iš Ukrainos, reikėtų prisiminti, kad šiuo atveju galioja tie patys fitosanitariniai reikalavimai, kaip ir siunčiantis iš bet kurios kitos trečiosios šalies.
2022 m. balandžio 13 d.

Patarimai ruošiantis bulviasodžiui

Bulvės – viena mėgstamiausių, gausiai auginamų žemės ūkio kultūrų Lietuvoje. Artėjant bulvių sodinimo sezonui, Valstybinė augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos, atliekanti sėklinių bulvių sertifikavimą ir augintojų priežiūrą, siekia užtikrinti, kad Lietuvoje būtų prekiaujama tik sveikomis bulvėmis ir užkirsti kelią bulvių ligoms. Besiruošiantiems bulviasodžiui ir planuojantiems įsigyti sertifikuotų sėklinių bulvių pateikiame patarimų, kurie padės išvengti klaidų.

Naujienų prenumerata