NaujienosPrenumeruokite RSS

Titulinis Naujienos
2022 m. balandžio 29 d.

Baltarusija pravėrė sienas ES valstybių narių bei kitų šalių vaisių ir daržovių importui

Baltarusija balandžio 22 d. priėmė sprendimą leisti įvežti obuolius, kriaušes, salotas bei kelių kitų rūšių šviežias daržoves iš Europos Sąjungos valstybių narių, Jungtinės Karalystės, Šiaurės Airijos, Norvegijos, Islandijos, JAV, Kanados ir kelių kitų šalių. Kaip žinome, Baltarusija atsisakė importuoti įvairias prekes nuo 2022 m. sausio 1 dienos. Toks nutarimas buvo priimtas kaip atsakas į Vakarų sankcijas. Embargas buvo taikomas Europos Sąjungos valstybėms narėms, Jungtinėms Amerikos Valstijoms, Kanadai, Norvegijai, Albanijai, Islandijai, Šiaurės...
2022 m. balandžio 29 d.

Žieminiai augalai atlaikė šaltojo sezono negandas

Jau keletą metų Lietuvoje buvo palankios meteorologinės sąlygos žiemkenčiams bei žieminiams rapsų augalams žiemoti.
2022 m. balandžio 29 d.

Kada sėkliniai pasėliai gali būti sėjami į tą patį lauką?

Dauginamosios medžiagos tiekėjai, kurie patys daugina sėklas arba užsako ją dauginti pagal dauginimo sutartį, turi susipažinti su pakeitimais dėl reikalavimų sėkliniams pasėliams.
2022 m. balandžio 28 d.

Kaip bus tikrinami sodinamosios ir dauginamosios medžiagos tiekėjai dėl reguliuojamų nekarantininių kenkėjų?

Valstybinė augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos (toliau – Augalininkystės tarnyba) informuoja, kad, prasidėjus vegetacijai, tiekėjai, ruošiantys rinkai sodo augalų Conformitas Agraria Communitatis (toliau – CAC) medžiagą, daržovių dauginamąją ir sodinamąją medžiagą (toliau – DSM) ir dekoratyvinių augalų dauginamąją medžiagą (toliau – DM), fitosanitarinių patikrinimų metu bus tikrinami ir dėl Sąjungos reguliuojamų nekarantininių kenkėjų (toliau – RNQP).
2022 m. balandžio 27 d.

Linuose aptikta genetiškai modifikuotų priemaišų

Valstybinė augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos (toliau – Augalininkystės tarnyba) sėjamųjų linų sėmenų krovinyje, vežto iš Rusijos Federacijos į Vokietiją, aptiko ES neįteisintų, genetiškai modifikuotų linų (FP967) priemaišų.

Naujienų prenumerata