NaujienosPrenumeruokite RSS

Titulinis Naujienos
2019 m. spalio 4 d.

Audituotas sėklos mėginių ėmimo ir kokybės tyrimų atlikimas

Jau 25 metus Valstybinės augalininkystės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos Augalininkystės produktų kokybės tyrimų laboratorija (skyrius) (toliau – laboratorija) teikia objektyvias ir patikimas sėklų kokybės nustatymo paslaugas.
2019 m. spalio 3 d.

Valstybinė augalininkystės tarnyba kviečia į nuotolinius mokymus apie sumedėjusių augalų kenkėjus

Valstybinė augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos (toliau – Augalininkystės tarnyba), siekdama dalytis patirtimi bei padėti sumedėjusių augalų augintojams atpažinti pavojingus kenkėjus, galinčius ne tik pažeisti, bet ir visiškai sunaikinti tam tikros rūšies sumedėjusius augalus, š. m. spalio 10 d. 14.00 val. kviečia į nuotolinius mokymus tema „Sumedėjusių augalų kenkėjai“.
2019 m. spalio 3 d.

Kviečiame į nuotolinius šviežių vaisių ir daržovių prekybos standartų taikymo mokymus

Valstybinė augalininkystės tarnyba kviečia šviežių vaisių ir daržovių importuotojus bei eksportuotojus į nuotolinius šviežių vaisių ir daržovių prekybos standartų taikymo mokymus.
2019 m. spalio 3 d.

Dėl kenkėjų pavojaus ES griežtina augalų vežimo taisykles

Nuo šių metų gruodžio 14 d. Lietuvoje, kaip ir visoje Europos Sąjungoje, keičiasi fitosanitarinė tvarka – atsiranda naujos taisyklės ir reikalavimai. Tai reiškia, kad į mūsų šalį iš trečiųjų šalių (ne ES valstybių) keliautojai negalės įvežti augalų ar augalinių produktų be specialių dokumentų. Tokiu būdu ES griežtina fitosanitarinę tvarką, kuri numato priemones, užkertančias kelią pavojingų kenkėjų plitimui.
2019 m. spalio 2 d.

Nauji reikalavimai į Taivaną paštu importuojamiems augalams ir augaliniams produktams

Informuojame, kad jau galioja nauji reikalavimai į Taivaną paštu siunčiamiems augalams ir augaliniams produktams. Tad siųsti į Taivaną paštu fitosanitariškai kontroliuojamus augalus ir augalinius produktus (tokius kaip sėklas, skirtas sodinti, sodinukus, gyvas ar džiovintas gėles, galinčias pernešti ligas ar kenkėjus ir pan.) yra draudžiama, išskyrus tam tikrus atvejus, kai siuntos gavėjas iš anksto kreipiasi į Taivano atsakingąją instituciją, Gyvūnų ir augalų sveikatos inspekcijos ir karantino biurą dėl importo leidimo.

Naujienų prenumerata