NaujienosPrenumeruokite RSS

Titulinis Naujienos
2022 m. gegužės 11 d.

Augalų apsaugos produktų naudotojams – gera žinia

Valstybinė augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos sušvelnino augalų apsaugos produktų naudojimo kontrolės tvarką – dabar už nedidelius ir lengvai pataisomus pažeidimus bausti nebus skubama.
2022 m. gegužės 9 d.

Gegužės 12 dieną minėsime Augalų sveikatos dieną

Siekiant pabrėžti augalų svarbą gyvybe alsuojančios mūsų planetos išlikimui, Jungtinių Tautų maisto ir žemės ūkio organizacija (FAO) gegužės 12 dieną paskelbė Augalų sveikatos diena. Tikriausiai nenustebsite sužinoję, kad net 80 proc. mūsų maisto yra augalinės kilmės, o žaliasis planetos rūbas išskiria 98 proc. deguonies. Deja, toks tvarumas yra labai trapus ir pažeidžiamas. Paskaičiuota, kad dėl augalus apninkančių kenkėjų ir ligų kiekvienais metais netenkama apie 40 proc. užauginto derliaus. Žaladariai sparčiai...
2022 m. gegužės 9 d.

Albanija pradėjo tikrinti įvežamą žemės ir miškų ūkio techniką

  „Nuo kovo 15 d. į Albaniją naudota žemės ūkio ir miškų ūkio technika bei įranga gali būti įvežama tik su fitosanitariniais sertifikatais“, – apie pasikeitusius fitosanitarinius reikalavimus įspėja Albanijos augalų apsaugos organizacija. Tad planuojantieji minėtus krovinius gabenti į Albaniją turėtų pasirūpinti fitosanitariniais sertifikatais, kuriuos išduoda Valstybinės augalininkystės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos regioniniai skyriai (kontaktiniai duomenys pateikiami: http://www.vatzum.lt/lt/struktura-ir-kontaktai/darbuotoju-kontaktai/). Kad Jums būtų patogiau, prašymus dėl fitosanitarinio sertifikato galite teikti nuotoliniu būdu naudojant...
2022 m. gegužės 6 d.

Dėl rizikos žmogui ir aplinkai rinkoje nelieka trijų augalų apsaugos produktų

2021 m. lapkričio 26 d. Europos Komisija uždraudė Europos Sąjungos valstybėse narėse naudoti augalų apsaugos produktus, kurių sudėtyje yra indoksakarbo veikliosios medžiagos.
2022 m. gegužės 6 d.

Buksmedinių ugniukų žala ir kovos su jais efektyvios priemonės

Šiltėjant klimatui bei plečiantis dekoratyvinių augalų plotams, Lietuvoje plinta ir nauji kenkėjai. Vieni jų – kandžių šeimai (Crambidae) priklausantys drugiai – buksmediniai ugniukai (Cydalima perspectalis).

Naujienų prenumerata