NaujienosPrenumeruokite RSS

Titulinis Naujienos
2023 m. balandžio 13 d.

Ką verta žinoti tręšiamųjų produktų tiekėjams ir platintojams

Valstybinė augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos (toliau – Augalininkystės tarnyba) primena, kad siekiant užtikrinti saugaus ir sveiko maisto gamybos grandinę bei apsaugoti žmonių ir gyvūnų sveikatą bei aplinką, ypač svarbu, kad į Lietuvos Respubliką (LR) būtų įvežami ir platinami bei naudojami tik kokybiški, efektyvūs ir saugūs tręšiamieji produktai. Čia didelė atsakomybė tenka tręšiamųjų produktų tiekėjams bei platintojams, todėl svarbu žinoti esminius reikalavimus.
2023 m. balandžio 12 d.

Pomidorų vaisiaus rudųjų raukšlių virusas – vienas pavojingiausių

Pomidorai ir paprikos yra daugelio mėgstamos daržovės, auginamos pramoniniu būdu šiltnamiuose, žemės ūkio specializuotuose ūkiuose, privačiuose valdose ir sodininkų sklypuose. Kad užaugintume gausų ir kokybišką šių daržovių derlių, labai svarbu augalus apsaugoti nuo virusų.
2023 m. balandžio 7 d.

Augalininkystės tarnybos informacinė kampanija „Ūkininkaukime be pažeidimų!“

Startuoja nauja Valstybinės augalininkystės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos (toliau – Augalininkystės tarnybos) informacinė kampanija, kurios tikslas informuoti ūkininkus apie reikalavimus, keliamus augalų apsaugos produktų (toliau – AAP) naudotojams, įspėti, kokio dydžio baudos gresia už pažeidimus.
2023 m. balandžio 7 d.

Ką svarbu žinoti augalų apsaugos produktų naudotojams?

Valstybinė augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos (toliau – Augalininkystės tarnyba), siekdama atsakingo augalų apsaugos produktų (toliau – AAP) naudojimo, prieš įsibėgėjant žemės ūkio darbų ir AAP naudojimo sezonui primena pagrindinius tinkamo bei tausaus AAP naudojimo reikalavimus, ypač tuos, dėl kurių nesilaikymo kyla pavojus užteršti auginamą augalinę produkciją, paviršinius vandens telkinius, gruntinį vandenį bei dirvožemį ir už kurių nesilaikymą skiriamos baudos.
2023 m. kovo 30 d.

Dirbame, kad padėtume

Valstybinė augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos (toliau – Augalininkystės tarnyba) nuolat siekia gerinti teikiamų žemdirbiams ir ūkio subjektams paslaugų kokybę, o ir šiemet tam bus skiriamas ypatingas dėmesys. Šiuos metus pradėję šūkiu „Dirbame, kad padėtume!“ sieksime kiek įmanoma daugiau padėti ūkininkams vykdyti savo veiklą, laikantis reikalavimų. Tam planuojame pasitelkti ne vieną priemonę.
2023 m. kovo 28 d.

Augalų apsaugos produktus tiekti ir platinti gali ne kiekvienas

Valstybinė augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos (toliau – Augalininkystės tarnyba), atlikdama augalų apsaugos produktų (toliau – AAP) rinkos priežiūrą, siekia užtikrinti, kad jie būtų saugūs naudoti ir legalūs. Atkreipiame fizinių ir juridinių asmenų dėmesį į pagrindinius reikalavimus, kuriuos privaloma žinoti visiems tiekiantiems ar platinantiems AAP ar ketinant šia veikla užsiimti.
2023 m. kovo 27 d.

Dėmesio – privaloma atnaujinti prisijungimo prie epaslaugos.lt duomenis

IVPK atnaujino prisijungimo prie E-valdžios vartų sąlygas. Reikia atsinaujinti elektroninių valdžios vartų profilio informaciją, nes to nepadarius, tolesnių jungimosi žingsnių atlikti nepavyks, nepavyks prisijungti prie VATIS.

Naujienų prenumerata