NaujienosPrenumeruokite RSS

Titulinis Naujienos
2022 m. gegužės 20 d.

Leista įvežti ir prekiauti augalų apsaugos produktu „Reglone 200 SL“

Išduotas leidimas išimties tvarka 120 dienų laikotarpiui tiekti rinkai augalų apsaugos produktą „Reglone 200 SL“.
2022 m. gegužės 19 d.

Neleiskime į Lietuvą patekti uosius pažeidžiančius kenkėjus

Uosius pažeidžiančių kenkėjų, vadinamųjų smaragdinių uosiavabalių (Agrilus planipennis), populiacijos pastebėtos Rusijoje ir Ukrainoje, todėl Europos augalų sveikatos specialistams vis didesnį susirūpinimą kelia tai, kad šie kenkėjai gali patekti ir į Europos Sąjungos teritoriją.
2022 m. gegužės 18 d.

Ką svarbu žinoti apie purkštuvų techninę apžiūrą

Sezoniniai žemės ūkio darbai įsibėgėja, tačiau gal dar ne visi spėjo pasirūpinti augalų apsaugos produktams purkšti naudojamos įrangos registracija ir jos privalomąja technine apžiūra. Valstybinės augalininkystės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos (toliau – Augalininkystės tarnyba) pareiga – priminti, ką privalo atlikti kiekvienas augalininkyste besiverčiantis ūkis ir (ar) asmuo, teikiantis apdorojimo įrangos paslaugas.
2022 m. gegužės 18 d.

Svarbiausi tręšiamųjų produktų naudojimo reikalavimai ir dažniausi pažeidimai

Siekdama užtikrinti saugaus ir sveiko maisto gamybos grandinę, apsaugoti žmonių, gyvūnų sveikatą bei aplinką, Valstybinė augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos (toliau – Augalininkystės tarnyba), kviečia atsakingai naudoti tręšiamuosius produktus (toliau – TP, trąšos).
2022 m. gegužės 12 d.

Sveikiname su Augalų sveikatos diena

Siekiant pabrėžti augalų svarbą gyvybe alsuojančios mūsų planetos išlikimui, Jungtinių Tautų maisto ir žemės ūkio organizacija gegužės 12 dieną paskelbė Augalų sveikatos diena. Dėmesys augalų sveikatai – neatsitiktinis. Puikiai suprantame, kad sveiki augalai, neužteršta aplinka, oras, vadinasi, sveiki ir mes patys. Saugoti augalus nuo pavojingų kenkėjų ir kone žaibo greičiu plintančių ligų, kurios pastaruoju metu vis dažniau atkeliauja iš svetur dėl globalios prekybos, yra ir viena Valstybinės augalininkystės tarnybos misijų....

Naujienų prenumerata