NaujienosPrenumeruokite RSS

Titulinis Naujienos
2022 m. birželio 14 d.

Norintiems siųsti augalus bei augalinės kilmės produkciją į JAV

Valstybinė augalininkystės tarnyba prie ŽŪM gavo informaciją iš Jungtinių Amerikos Valstijų žemės ūkio departamento (USDA) dėl nustatytų neatitikimų siunčiant augalus ar augalinės kilmės produkciją į Jungtines Amerikos Valstijas (toliau – JAV) ne komerciniais tikslais, o privačiam naudojimui. USDA pateiktose notifikacijose nurodoma, kad siunčiamiems bijūnams (Paeonia sp.) nebuvo pateiktas Augalininkystės tarnybos išduotas fitosanitarinis sertifikatas, taip pat buvo siunčiami draudžiami augalai, jų dalys ir kita augalinė produkcija – neįvardytų rūšių sėklos, aguonos (Papaver...
2022 m. birželio 7 d.

Kviečiame į viešąją konsultaciją ūkio subjektams aktualiais klausimais!

2022 m. birželio 15 d. (trečiadienį) 10 val. kviečiame visus, kurie dirba augalininkystės srityje, naudojasi Augalininkystės tarnybos paslaugomis, taip pat ir naujai veiklą pradėjusiuosius (verslo naujokus) į „Viešąją konsultaciją ūkio subjektams aktualiomis temomis“ . Bendrausime nuotoliniu būdu, konferencijų platformoje MS Teams: https://tinyurl.com/2p82txt2   Konsultacijos tikslas – suteikti naujausią ir aktualiausią informaciją, susijusią su Augalininkystės tarnybos veikla, atsakyti į Jums rūpimus klausimus ar iškilusias problemas ir pasidalyti gerąja patirtimi. Programa: 10:00–10:05 val. – dalyvių prisijungimas. 10:05–10:10 val. –...
2022 m. gegužės 31 d.

Kviečiame į mokymus apie priemaišų žirniuose nustatymą

2022 m. birželio 7 d. 9 val. Augalininkystės produktų kokybės tyrimų laboratorija (skyrius) organizuoja nuotolinius mokymus „Priemaišų nustatymas žirniuose“.
2022 m. gegužės 26 d.

Nepatekite į prekiautojų nelegaliais augalų apsaugos produktais žabangas

Augalus nuo kenkėjų, ligų ir piktžolių apsaugoti yra naudojami augalų apsaugos produktai (toliau – AAP, pesticidai). Dažniausiai nelegalūs AAP yra falsifikatai, kuriuose yra neištirtų ir nežinomų cheminių medžiagų, todėl jų poveikis augalams yra nežinomas, gali kelti grėsmę aplinkai ir žmonių sveikatai. Augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos (toliau – Augalininkystės tarnyba) siekia užtikrinti, kad Lietuvos rinkai būtų tiekiami tik legalūs (registruoti) ir reikalavimus atitinkantys AAP.
2022 m. gegužės 23 d.

Kaip atpažinti ligas, apnikusias bulvių pasėlius?

Bulvės Lietuvoje nuo seno laikomos antrąja duona ir auginamos gana plačiai. Tačiau šias daržoves mėgsta ne tik žmonės, bet ir įvairūs kenkėjai – grybai, bakterijos, virusai, vabzdžiai, nematodai. Blogiausia, kad kai kurie kenksmingi organizmai lengvai plinta su bulvių gumbais ar per nešvarius įrankius, žemės ūkio techniką, iš vieno lauko į kitą arba jais bulvės užsikrečia sandėliuose, aruoduose, rūsiuose ar kt. laikymo patalpose. Nesvarbu, kokie kenkėjai bulves apniktų, nukenčia jų kiekis ir kokybė.

Naujienų prenumerata