NaujienosPrenumeruokite RSS

Titulinis Naujienos
2017 m. lapkričio 20 d.

Siūloma atkreipti didesnį dėmesį į augalų sveikatą

Valstybinė augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos palaiko Suomijos iniciatyvą 2020 –uosius metus paskelbti Tarptautiniais Augalų Sveikatos Metais. Tokia iniciatyva siekiama atkreipti viso pasaulio visuomenės dėmesį į augalų sveikatą, jos svarbą kasdieniame mūsų gyvenime ir į vis didėjančias augalų sveikatos problemas.
2017 m. lapkričio 10 d.

ES šalims nepavykus susitarti, glifosato klausimą spręs apeliacinis komitetas

Europos Bendrijos valstybėms ir vėl nepavyko rasti bendro sprendimo dėl augalų apsaugos produktų, kurių sudėtyje yra veikliosios medžiagos glifosato, patvirtinimo pratęsimo.
2017 m. lapkričio 9 d.

SIEKIANT APSAUGOTI LIETUVOS MIŠKUS, PARKUS IR MEDELYNUS SUORGANIZUOTI MOKYMAI VALSTYBINIŲ INSTITUCIJŲ ATSTOVAMS

Valstybinės augalininkystės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos (VATŽŪM) iniciatyva 2017 m. lapkričio 9 dieną buvo suorganizuoti mokymai dėl dviejų pavojingų kenksmingųjų organizmų – bakterijos Xylella fastidiosa ir pušinio stiebinio nematodo (Bursaphelenchus xylophilus), kurie gali sunaikinti ištišus miškų plotus ir tuo sukelti didžiulę ekonominę ir ekologinę žalą visos šalies mastu.
2017 m. lapkričio 8 d.

Atsakingas augalų apsaugos produktų naudojimas – sveikas žmogus, saugi gamta ir gausus derlius

Augalų auginimas visame pasaulyje užima labai svarbią vietą. O ką kalbėti apie gilias žemdirbystės tradicijas turinčią Lietuvą? Kasmet žemės ūkio bendrovės, ūkininkai pluša laukuose, o dešimtys ar net šimtai tūkstančių sodininkų mėgėjų neatsispiria malonumui savo sklype užsiauginti vieną kitą daržovę ir prieskoninę žolelę. Labai dažnai neišvengiamas augalų auginimo palydovas ir pagalbininkas yra augalų apsaugos produktai (AAP), (liaudiškai vadinami pesticidais, nors dažnu atveju turimi omenyje ir herbicidai, ir fungicidai), kurie leidžia užauginti gausesnį derlių ir apsaugo nuo įvairių ligų ir kenkėjų.
2017 m. spalio 27 d.

Lietuva palaiko sprendimą atnaujinti glifosato naudojimą žemės ūkyje

Europos Sąjungos šalys tęsia diskusijas dėl augalų apsaugos produktų, kurių sudėtyje yra veikliosios medžiagos glifosato, naudojimo. Vakar vykusiame EK Augalų, gyvūnų, maisto ir pašarų nuolatinio komiteto posėdyje buvo atidėtas balsavimas dėl glifosato patvirtinimo atnaujinimo.

Naujienų prenumerata