NaujienosPrenumeruokite RSS

Titulinis Naujienos
2018 m. vasario 12 d.

Augalininkystės tarnybos darbuotojai mokė Ukrainos specialistus

Valstybinėje augalininkystės tarnyboje prie Žemės ūkio ministerijos, įgyvendinant Dvynių projekto „Pagalba Ukrainai priartinant teisinį reglamentavimą prie ES augalų apsaugos produktų ir augalų sveikatos teisinės bazės, stiprinant susijusias patikras ir laboratorijos paslaugas“ veiklą, organizavo pirmąją mokomąją stažuotę kolegoms iš Ukrainos Valstybinės maisto saugos ir vartotojų apsaugos tarnybos bei Valstybinio ekologijos inspekcijos, kurios tema „Pažangios, ES reikalavimus atitinkančios metodikos ir procedūros padedančios užtikrinti, kad į rinką patektų, būtų platinami ir naudojami tik geros kokybės (originalūs) augalų apsaugos produktai“.
2018 m. sausio 26 d.

Įvyko susitikimas su selekcininkais ir jų įgaliotaisiais atstovais

Įvyko susitikimas su selekcininkais ir jų įgaliotaisiais atstovais Valstybinėje augalininkystės tarnyboje prie Žemės ūkio ministerijos (toliau – Augalininkystės tarnyba) 2018 m. sausio 25 d. įvyko Augalininkystės tarnybos darbuotojų susitikimas su augalų veislių selekcininkais ir jų įgaliotaisiais atstovais (toliau – pareiškėjai), kuriame buvo aptarti tirtų augalų veislių ūkinio vertingumo tyrimo duomenys.
2018 m. sausio 22 d.

Lietuviškus kviečius nuo šiol bus galima parduoti ir Malaizijoje

Daugėja valstybių, į kurias galima importuoti Lietuvoje užaugintą žemės ūkio produkciją. Valstybinė augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos gavo patvirtinimą iš Malaizijos nacionalinės augalų apsaugos organizacijos, jog baigtos visos reikalingos procedūros ir nuo šiol lietuviški grūdai gali būti importuojami į šią didelę rinką turinčią Azijos valstybę. Iki šiol Malaizijoje nebuvo galima parduoti Lietuvoje užaugintų grūdų.
2018 m. sausio 12 d.

Indija pratęsė leidimą lietuviškų grūdų importui

Valstybinė augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos informuoja, jog Indijos žemės ūkio ir ūkininkų gerovės ministerija iki 2018 m. birželio 30 d. pratęsė išimtį dėl metilo bromido naudojimo į Indiją importuojamai augalinei produkcijai. Tai reiškia, kad Lietuvoje užaugintos grūdinės ir ankštinės kultūros galės būti ir toliau eksportuojamos į Indiją.
2017 m. gruodžio 28 d.

Baltijos šalių (Lietuvos, Latvijos, Estijos) augalų apsaugos produktų priežiūros srities ekspertų seminaras

Metams besibaigiant, Valstybinės augalininkystės tarnybos kvietimu Lietuvoje lankėsi kolegos iš augalų apsaugos produktų (AAP) priežiūros funkcijas įgyvendinančių Latvijos ir Estijos institucijų.

Naujienų prenumerata