NaujienosPrenumeruokite RSS

Titulinis Naujienos
2016 m. gruodžio 22 d.

Neatsakingas elgesys gali pražudyti bulvininkystę

Bulvės – ne tik viena mėgstamiausių, gausiai auginamų bei vartojamų žemės ūkio kultūrų Lietuvoje, bet ir viena labiausiai eksportuojamų. Maždaug pusė vidutiniškai šalyje kasmet užauginamų 400 tūkst. tonų bulvių eksportuojama į ES ir kitas šalis. Tačiau neatsakingai elgdamiesi galime ne tik sunaikinti nemažą derliaus dalį, bet ir užtrenkti lietuviškoms bulvėms duris į kitų šalių rinkas.
2016 m. gruodžio 12 d.

Lietuvos ir dar keturių Europos šalių augalų apsaugos specialistai sėkmingai baigė tarptautinį tyrimą

Valstybinės augalininkystės tarnybos ir dar keturių Europos šalių augalų apsaugos tarnybų laboratorijų ir mokslinių įstaigų darbuotojai sėkmingai baigė įgyvendinti EUPHRESCO 2 projektą, kurio rezultatai leis greičiau ir tiksliau diagnozuoti obuolių, slyvų, kriaušių ir kitų vaisių rudojo puvinio sukėlėjus (Monilinia spp. grybus) ir išvengti didelių šių vaisių nuostolių.
2016 m. lapkričio 29 d.

Lietuvos Augalininkystės tarnyboje lankėsi kolegos iš Čekijos

Valstybinėje augalininkystės tarnyboje prie Žemės ūkio ministerijos lapkričio 22-24 d. su atsakomuoju draugišku vizitu lankėsi Čekijos Respublikos žemės ūkio priežiūros ir tyrimo instituto delegacija, vadovaujama šio instituto generalinio direktoriaus Danielio Jurečkos (Daniel Jurečka).
2016 m. lapkričio 25 d.

Pluoštinių kanapių tyrimai: THC kiekis leistinų ribų neviršijo

Lietuvoje auginamose pluoštinėse kanapėse neaptikta tetrahidrokanabinolio daugiau nei leistina 0,2 proc. riba.
2016 m. lapkričio 21 d.

Valstybės rinkliavos: daugiau aiškumo ir skaidrumo, mažesnė finansinė našta

Š. m. lapkričio 4 d. įsigaliojo naujos Valstybės rinkliavų už importuojamų, gabenamų tranzitu, tiekiamų vidaus rinkai, eksportuojamų ir reeksportuojamų augalų, įvairių augalinės kilmės produktų sveikatingumo patikrinimą bei atitikties prekybos standartams ir (ar) kokybės reikalavimams patikrinimą apibrėžtys.

Naujienų prenumerata