NaujienosPrenumeruokite RSS

Titulinis Naujienos
2017 m. rugsėjo 27 d.

VAT SIEKIA SUPAPRASTINTI BIUROKRATINES PROCEDŪRAS ŪKININKAMS IR SIŪLO MAŽIAU „POPIERIZMO“

Valstybinė augalininkystės tarnyba (VAT) pateikė Žemės ūkio ministerijai pasiūlymų paketą, kuriame gerokai mažiau biurokratinių reikalavimų ūkio subjektams.
2017 m. rugsėjo 8 d.

Javapjūtei artėjant prie pabaigos derliaus kokybė kol kas džiugina

Nors šiemet javapjūtė dėl šalto ir vėlyvo pavasario bei ne ypač šiltos vasaros vėluoja dviem savaitėmis, tačiau ji jau persirito į antrą pusę, ir galima pasidžiaugti geresniais nei pernai beveik visų javų bei rapsų sėklų kokybės rodikliais. Tai teikia vilties, kad šiemet lietuviškų javų ir rapsų derlius bus geresnis nei pernai. Tokias išvadas galima daryti išanalizavus Valstybinės augalininkystės tarnybos tinkle administruojamų grūdų analizatorių „Infratec“ bei laboratorijoje atliktų kokybės tyrimų duomenis.
2017 m. rugpjūčio 31 d.

INDIJOS EKSPERTAI: LIETUVOJE ATLIEKAMI KONTROLĖS VEIKSMAI ATITINKA LŪKESČIUS

Lietuvoje lankęsi Indijos Žemės ūkio ministerijos augalininkystės ekspertai pozityviai vertina Valstybinės augalininkystės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos kontrolės sistemą ir pastangas užtikrinti aukštą eksportuojamų grūdų ir žirnių kokybę, o tai reiškia, kad Lietuvoje užaugintos grūdinės ir ankštinės kultūros galės būti ir toliau eksportuojamos į Indiją.
2017 m. rugpjūčio 28 d.

Dėmesys grikių pasėliams: bus patikrinti keli šimtai grikių augintojų

Siekdama užtikrinti teisingą augalų apsaugos produktų naudojimą žemės ūkyje, jau antrus metus iš eilės Valstybinė augalininkystės tarnyba vykdo grūdinių ir ankštinių pasėlių laukų stebėjimą.
2017 m. rugpjūčio 23 d.

Indijos pareigūnų vizitas gali plačiau atverti vartus mūsų grūdų ir žirnių eksportuotojams

Žemės ūkio ministerijos kvietimu lankosi Indijos ekspertų delegacija, kuri domisi žirnių ir kitų grūdinių kultūrų pasėlių priežiūra, derliaus sandėliavimo sąlygomis bei kenksmingųjų organizmų kontrole. Indijos ekspertai siekia įsitikinti, kad Lietuvos grūdų augintojų, sandėliuotųjų, grūdais prekiaujančių ūkio subjektų ir Valstybinės augalininkystės tarnybos pastangos yra pakankamos, užtikrinant aukštą eksportuojamų grūdų kokybę.

Naujienų prenumerata