NaujienosPrenumeruokite RSS

Titulinis Naujienos
2017 m. spalio 27 d.

Lietuva palaiko sprendimą atnaujinti glifosato naudojimą žemės ūkyje

Europos Sąjungos šalys tęsia diskusijas dėl augalų apsaugos produktų, kurių sudėtyje yra veikliosios medžiagos glifosato, naudojimo. Vakar vykusiame EK Augalų, gyvūnų, maisto ir pašarų nuolatinio komiteto posėdyje buvo atidėtas balsavimas dėl glifosato patvirtinimo atnaujinimo.
2017 m. spalio 20 d.

Vienintelė šalyje Fitosanitarinių tyrimų laboratorija mini dvidešimties metų veiklos jubiliejų

Valstybinės augalininkystės tarnybos Fitosanitarinių tyrimų laboratorija šiemet mini savo veiklos dvidešimtmetį. Per šį laikotarpį laboratorija tapo viena pažangiausių ir moderniausių laboratorijų pasaulyje, kurioje puikiai dera šiuolaikinės technologijos ir darbuotojų profesionalumas.
2017 m. spalio 20 d.

Lietuvoje auginamos „švarios“ pluoštinės kanapės

Prieš trejus metus legalizavus pluoštinių kanapių auginimą, jų augintojų gretos kasmet didėja. Šiais metais 154 augintojai deklaravo beveik 2500 ha pluoštinių kanapių (334 laukų), ir tai yra du kartus daugiau nei 2014 m. (tuomet 79 augintojai deklaravo 1069 ha).
2017 m. spalio 16 d.

RUSIJOS FEDERACIJOS FEDERALINĖ VETERINARIJOS IR FITOSANITARIJOS PRIEŽIŪROS TARNYBA RIBOJA POMIDORŲ ĮVEŽIMĄ Į RUSIJĄ

Informuojame, kad Rusijos federalinė veterinarijos ir fitosanitarijos priežiūros tarnyba paskelbė, jog pastaruoju metu į šalį iš Baltarusijos reeksportuojama daug pomidorų, kurie deklaruojami kaip Gvinėjos, Jemeno, Tanzanijos, Libano, Sudano, Sirijos, Džibučio, Bangladešo ar Zambijos kilmės, tačiau tuo Rosselchoznadzor specialistams sudėtinga įsitikinti, todėl nuo spalio 16 d. minėtos kilmės pomidorus į Rusiją leidžiama įvežti tik tiesiogiai.
2017 m. spalio 10 d.

LIETUVOS PASTANGOMIS ARTĖJAMA PRIE SUSITARIMO SU JAV DĖL LIETUVIŠKŲ GRŪDŲ EKSPORTO

Valstybinė augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos deda daug pastangų, kad Lietuvoje užaugintiems javams atsivertų kitų šalių rinkos. Pastaruoju metu itin didelis dėmesys skiriamas lietuviškos produkcijos eksporto į Jungtines Amerikos Valstijas skatinimui.

Naujienų prenumerata