NaujienosPrenumeruokite RSS

Titulinis Naujienos
2017 m. gruodžio 19 d.

ES šalys diskutuoja dėl neonikotinoidų naudojimo apribojimo

ES šalims kol kas nepavyksta susitarti dėl neonikotinoidų naudojimo žemės ūkyje. Siekdama apsaugoti bites ir kitus vabzdžius, 2013 m. Europos Komisija uždraudė naudoti neonikotinoidų grupės veikliųjų medžiagų turinčius beicus.
2017 m. gruodžio 19 d.

Dėl neplaninių patikrinimų

Atsižvelgdama į tai, kad yra įtarimų dėl galimo sandėliavimo, ženklinimo pažeidimų ir etikečių falsifikavimo reeksportuojant augalus ir augalinės kilmės produktus, turinčius aukštą fitosanitarinę riziką, Valstybinė augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos (toliau – Tarnyba) atliks neplaninius patikrinimus visuose Vilniaus miesto muitinių sandėliuose, kuriuose yra tikrinama produkcija, reeksportuojama į Baltarusijos Respubliką ir Rusijos Federaciją.
2017 m. gruodžio 18 d.

Pasėlių stebėjimas: pažeidimų naudojant glifosatą vis dar pasitaiko, bet jie nėra dažni

Dėl augalų apsaugos produktų, kurių sudėtyje yra veikliosios medžiagos glifosato, naudojimo diskusijos Europos Sąjungoje, taip pat ir Lietuvoje, verda ne vienerius metus.
2017 m. gruodžio 1 d.

Keičiasi bulvių augintojų registravimo ir kontrolės tvarka

Nuo 2018 metų kovo 1 dienos keisis maistinių bulvių augintojų registravimo Lietuvos Respublikos fitosanitariniame registre ir jų kontrolės tvarka. Vienas svarbiausių naujosios tvarkos pakeitimų – fitosanitariniame registre bus registruojami 1 ir daugiau hektarų bulvių auginantys ūkio subjektai (iki šiol buvo 5 ir daugiau ha).
2017 m. lapkričio 28 d.

Po ilgų diskusijų rastas sprendimas dėl glifosato naudojimo

Briuselyje vykusiame Apeliacinio komiteto posėdyje pavyko pasiekti susitarimą dėl glifosato patvirtinimo atnaujinimo. Kvalifikuota balsų dauguma buvo nuspręsta leisti glifosatą naudoti dar penkerius metus.

Naujienų prenumerata