NaujienosPrenumeruokite RSS

Titulinis Naujienos
2017 m. birželio 6 d.

Ūkininkai privalo pateikti informaciją apie planuojamus purkšti žydinčių augalų laukus ir sėjamą neonikotinoidais beicuotą vasarinių rapsų sėklą (svarbi žinia)

Siekiant apsaugoti bites ir kitus apdulkinančius vabzdžius, taip pat kitus gyvūnus, Augalininkystės tarnyba ragina ūkininkus, pagal nustatytą tvarką, ne vėliau nei prieš 2 kalendorines dienas pateikti informaciją apie planuojamus purkšti žydinčių augalų laukus bei planuojamą vasarinių rapsų sėją beicais Modesto ir Cruiser OSR apdorotomis sėklomis. Pateikti informaciją reikia elektroninėje VĮ Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro tvarkomoje Paraiškų priėmimo informacinėje sistemoje (PPIS) internete nurodant sėjos datą, laiką (pradžią ir pabaigą) ir vietą.
2017 m. birželio 2 d.

Į Lietuvą įvežtos genetiškai modifikuotos gėlės

Valstybinė augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos, gavusi informaciją iš Europos Komisijos apie kai kuriose Europos Sąjungos šalyse rastas genetiškai modifikuotas petunijas, patikrino abejones kėlusius augalus ir nustatė, kad į Lietuvą taip pat pateko genetiškai modifikuotų petunijų. Jie į mūsų šalį pateko iš Lenkijos ir Olandijos.
2017 m. birželio 1 d.

Įvyko mokymai dirbti grūdų analizatoriais, veikiančiais infraraudonosios spinduliuotės spektrometrijos metodu

2017 m. gegužės 31 d. Valstybinėje augalininkystės tarnyboje prie Žemės ūkio ministerijos įvyko mokymai dirbti grūdų http://www.vatzum.lt/uploads/img/20170531_114350_2.jpganalizatoriais, veikiančiais infraraudonosios spinduliuotės spektrometrijos metodu. Mokymuose dalyvavo 65 specialistai iš įvairių grūdus superkančių ir perdirbančių ūkio subjektų laboratorijų ir Augalininkystės tarnybos.
2017 m. gegužės 26 d.

Augalų apsauga - labai svarbi augalų sveikatos dalis

Žemdirbystės institute Dotnuvoje (Kėdainių raj.) vykusioje konferencijoje „ Augalų apsauga: pasiekimai ir iššūkiai“ kalbėjęs Augalininkystės tarnybos prie ŽŪM direktorius Sergejus Fedotovas akcentavo, kad augalų apsauga įgauna vis didesnę svarbą šiuolaikiniame pasaulyje.
2017 m. gegužės 25 d.

Artėjama prie susitarimo dėl Lietuvoje užaugintų grūdų eksporto į Kiniją

Derybos dėl lietuviškų grūdų eksporto į Kiniją pasistūmėjo į priekį: Žemės ūkio ministerijoje vykusiame susitikime su Kinijos generalinės kokybės priežiūros, inspekcijos ir karantino administracijos (AQSIQ) viceministru Mei Kebao buvo aptarti tolesni veiksmai, leisiantys Lietuvoje užaugintus kviečių grūdus parduoti Kinijos rinkoje.

Naujienų prenumerata