NaujienosPrenumeruokite RSS

Titulinis Naujienos
2018 m. gegužės 31 d.

ES griežtina priemones kovai su kenksmingais organizmais

Nuo 2018 birželio 1 d. įsigalioja Europos Komisijos patvirtintos priemonės, kurios padės užtikrinti, kad į Europos Sąjungą nebūtų įvežti ir joje neišplistų kenksmingieji organizmai – kukurūziniai dykrinukai (Spodoptera frugiperda (Smith)).
2018 m. gegužės 25 d.

Augalininkystės tarnyba aiškinasi, ar į Lietuvą galėjo patekti bulvių ruduoju puviniu užkrėstos bulvės

Viešoje erdvėje pasirodžius pranešimui, jog Lenkijos nacionalinės augalų apsaugos organizacija Egipto kilmės bulvėse aptiko bulvių rudąjį puvinį, Augalininkystės tarnyba susisiekė su Lenkijos kolegomis ir gavo papildomą informaciją. Neatidėliojant buvo atlikti patikrinimai prekiautojų šviežiais vaisiais ir daržovėmis sandėliuose bei prekybos vietose. Prekybos vietose rasta egiptietiškų bulvių. Siekiant nustatyti, ar šios bulvės yra užkrėstos bulvių ruduoju puviniu, paimti mėginiai laboratoriniams tyrimams. Tyrimai tęsiami, bet kol kas nėra duomenų, jog užkrėstos bulvės pateko į Lietuvą. Taip pat intensyviai bus atliekami visoje Lietuvoje esančių turgaviečių patikrinimai, siekiant įsitikinti ar jose nėra prekiaujama Egipto kilmės bulvėmis.
2018 m. gegužės 18 d.

Augalų žavadienis

Gegužės 18-oji – Tarptautinė žavėjimosi augalais diena (Augalų žavadienis), pasaulyje minima nuo 2012 metų.
2018 m. gegužės 17 d.

ES šalių susitikimas sėklininkystės klausimais

Gegužės 16–18 dienomis Vilniuje vyksta ES šalių institucijų vadovų, atsakingų už sėklų sertifikavimą, metinis susitikimas.
2018 m. gegužės 10 d.

Kvietimas

Valstybinė augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos maloniai kviečia Jus atvykti į LITEXPO parodų rūmus, kuriuose gegužės 25 d. vyksiančioje „AgroBalt 2018“ parodoje 11–12 val. konferencijų salėje Nr. 5.3 tarnybos atstovai skaitys pranešimą tema „Tarptautiniai augalų sveikatos metai 2020. Grėsmės ir iššūkiai“.

Naujienų prenumerata