NaujienosPrenumeruokite RSS

Titulinis Naujienos
2018 m. rugpjūčio 31 d.

Neonikotinoidais – modesto beicuotų žieminių rapsų sėkla − prekiauti ar ją sėti draudžiama

Valstybinė augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos (toliau – Augalininkystės tarnyba), atlikdama patikrinimus, nustatė nelegaliai platinamos žieminių rapsų sėklos, apdorotos Modesto beicu, kurio veiklioji medžiaga klotianidinas, atvejų.
2018 m. rugpjūčio 30 d.

Augalininkystės tarnyba ragina glifosatą naudoti itin atsakingai

Lietuvoje, kaip ir visoje Europos Sąjungoje, jau ne vienerius metus diskutuojama dėl glifosato naudojimo. Diskusijos kilo, kai 2015 m. kovo 20 d. Tarptautinė vėžio organizacija paskelbė išvadas, kad augalų apsaugos produktai (toliau − AAP), į kurių sudėtį įeina glifosatas, gali sukelti vėžį. Europos maisto saugos agentūra, remdamasi Vokietijos atliktu vertinimu, pateikė išvadas, nurodančias, kad glifosatas nepasižymi kancerogeninėmis savybėmis. Šias išvadas patvirtino Europos cheminių medžiagų agentūra, atsakinga už veikliųjų medžiagų klasifikavimą.
2018 m. rugpjūčio 23 d.

Augalininkystės tarnyba ragina žieminių rapsų augintojus naudoti tik Lietuvoje registruotus augalų apsaugos produktus

Šių metų palankūs orai leido žemdirbiams sėkmingai sudoroti derlių ir laiku pradėti žieminių rapsų sėją. Pasėjus žieminius rapsus labai svarbu juos apsaugoti nuo javų pabirų ir piktžolių. Piktžolėms žieminių rapsų pasėliuose naikinti Lietuvoje užregistruota per 30 pavadinimų herbicidų.
2018 m. rugpjūčio 10 d.

Ankstyva javapjūtė keičia kokybės tyrimų laboratorijos darbą

Dėl palankių orų javapjūtė šiemet prasidėjo dviem‒trimis savaitėmis anksčiau nei įprastai, o kai kuriuose ūkiuose ji jau baigėsi. Akivaizdu, kad šiųmetė javapjūtė ne tik prasidėjo anksčiau, bet ir truko gerokai trumpiau negu, pavyzdžiui, 2017 metais, kai derlius iš laukų buvo gabenamas iki rugsėjo mėnesio pabaigos.
2018 m. rugpjūčio 1 d.

Augalininkystės tarnyba sulaukia sunerimusių bitininkų skundų dėl galimos žalos bitynams: ką reikia žinoti bitininkams ir žemdirbiams

Augalų apsaugos produktų (AAP) kontrolę vykdanti Valstybinė augalininkystės tarnyba kasmet sulaukia sunerimusių bitininkų skundų dėl ūkininkų galimai daromos žalos bitynams. Šiais metais iki liepos 1 jau gauti 47 skundai AAP naudojimo srityje, iš kurių 8 susiję su galimu bičių apnuodijimu – 3 iš jų pasitvirtino, pažeidėjams buvo skirtos baudos. 2017 m. buvo gauti 73 skundai, iš kurių 15 dėl galimo bičių apnuodijimo – 4 iš jų pasitvirtino.

Naujienų prenumerata