NaujienosPrenumeruokite RSS

Titulinis Naujienos
2017 m. birželio 12 d.

Vilniuje patirtimi dalijosi Šiaurės–Baltijos regionų šalių augalų sveikatingumo laboratorijų specialistai

Valstybinės augalininkystės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos Fitosanitarinių tyrimų laboratorijoje susitiko Šiaurės–Baltijos šalių augalų sveikatingumo laboratorijų atstovai iš 7 šalių: Lenkijos, Danijos, Norvegijos, Suomijos, Estijos, Latvijos bei Lietuvos.
2017 m. birželio 7 d.

Sanitarijos programa – bulvių ligų išplitimo prevencija

Bulvės – visų mėgstama ir plačiai auginama žemės ūkio kultūra Lietuvoje. Deja, šį augalą mėgsta ne tik žmonės, bet ir įvairūs kenksmingieji organizmai – patogeniniai grybai, bakterijos, vabzdžiai ir nematodai.
2017 m. birželio 6 d.

Ūkininkai privalo pateikti informaciją apie planuojamus purkšti žydinčių augalų laukus ir sėjamą neonikotinoidais beicuotą vasarinių rapsų sėklą (svarbi žinia)

Siekiant apsaugoti bites ir kitus apdulkinančius vabzdžius, taip pat kitus gyvūnus, Augalininkystės tarnyba ragina ūkininkus, pagal nustatytą tvarką, ne vėliau nei prieš 2 kalendorines dienas pateikti informaciją apie planuojamus purkšti žydinčių augalų laukus bei planuojamą vasarinių rapsų sėją beicais Modesto ir Cruiser OSR apdorotomis sėklomis. Pateikti informaciją reikia elektroninėje VĮ Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro tvarkomoje Paraiškų priėmimo informacinėje sistemoje (PPIS) internete nurodant sėjos datą, laiką (pradžią ir pabaigą) ir vietą.
2017 m. birželio 2 d.

Į Lietuvą įvežtos genetiškai modifikuotos gėlės

Valstybinė augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos, gavusi informaciją iš Europos Komisijos apie kai kuriose Europos Sąjungos šalyse rastas genetiškai modifikuotas petunijas, patikrino abejones kėlusius augalus ir nustatė, kad į Lietuvą taip pat pateko genetiškai modifikuotų petunijų. Jie į mūsų šalį pateko iš Lenkijos ir Olandijos.
2017 m. birželio 1 d.

Įvyko mokymai dirbti grūdų analizatoriais, veikiančiais infraraudonosios spinduliuotės spektrometrijos metodu

2017 m. gegužės 31 d. Valstybinėje augalininkystės tarnyboje prie Žemės ūkio ministerijos įvyko mokymai dirbti grūdų http://www.vatzum.lt/uploads/img/20170531_114350_2.jpganalizatoriais, veikiančiais infraraudonosios spinduliuotės spektrometrijos metodu. Mokymuose dalyvavo 65 specialistai iš įvairių grūdus superkančių ir perdirbančių ūkio subjektų laboratorijų ir Augalininkystės tarnybos.

Naujienų prenumerata