NaujienosPrenumeruokite RSS

Titulinis Naujienos
2017 m. spalio 16 d.

RUSIJOS FEDERACIJOS FEDERALINĖ VETERINARIJOS IR FITOSANITARIJOS PRIEŽIŪROS TARNYBA RIBOJA POMIDORŲ ĮVEŽIMĄ Į RUSIJĄ

Informuojame, kad Rusijos federalinė veterinarijos ir fitosanitarijos priežiūros tarnyba paskelbė, jog pastaruoju metu į šalį iš Baltarusijos reeksportuojama daug pomidorų, kurie deklaruojami kaip Gvinėjos, Jemeno, Tanzanijos, Libano, Sudano, Sirijos, Džibučio, Bangladešo ar Zambijos kilmės, tačiau tuo Rosselchoznadzor specialistams sudėtinga įsitikinti, todėl nuo spalio 16 d. minėtos kilmės pomidorus į Rusiją leidžiama įvežti tik tiesiogiai.
2017 m. spalio 10 d.

LIETUVOS PASTANGOMIS ARTĖJAMA PRIE SUSITARIMO SU JAV DĖL LIETUVIŠKŲ GRŪDŲ EKSPORTO

Valstybinė augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos deda daug pastangų, kad Lietuvoje užaugintiems javams atsivertų kitų šalių rinkos. Pastaruoju metu itin didelis dėmesys skiriamas lietuviškos produkcijos eksporto į Jungtines Amerikos Valstijas skatinimui.
2017 m. rugsėjo 27 d.

VAT SIEKIA SUPAPRASTINTI BIUROKRATINES PROCEDŪRAS ŪKININKAMS IR SIŪLO MAŽIAU „POPIERIZMO“

Valstybinė augalininkystės tarnyba (VAT) pateikė Žemės ūkio ministerijai pasiūlymų paketą, kuriame gerokai mažiau biurokratinių reikalavimų ūkio subjektams.
2017 m. rugsėjo 8 d.

Javapjūtei artėjant prie pabaigos derliaus kokybė kol kas džiugina

Nors šiemet javapjūtė dėl šalto ir vėlyvo pavasario bei ne ypač šiltos vasaros vėluoja dviem savaitėmis, tačiau ji jau persirito į antrą pusę, ir galima pasidžiaugti geresniais nei pernai beveik visų javų bei rapsų sėklų kokybės rodikliais. Tai teikia vilties, kad šiemet lietuviškų javų ir rapsų derlius bus geresnis nei pernai. Tokias išvadas galima daryti išanalizavus Valstybinės augalininkystės tarnybos tinkle administruojamų grūdų analizatorių „Infratec“ bei laboratorijoje atliktų kokybės tyrimų duomenis.
2017 m. rugpjūčio 31 d.

INDIJOS EKSPERTAI: LIETUVOJE ATLIEKAMI KONTROLĖS VEIKSMAI ATITINKA LŪKESČIUS

Lietuvoje lankęsi Indijos Žemės ūkio ministerijos augalininkystės ekspertai pozityviai vertina Valstybinės augalininkystės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos kontrolės sistemą ir pastangas užtikrinti aukštą eksportuojamų grūdų ir žirnių kokybę, o tai reiškia, kad Lietuvoje užaugintos grūdinės ir ankštinės kultūros galės būti ir toliau eksportuojamos į Indiją.

Naujienų prenumerata