NaujienosPrenumeruokite RSS

Titulinis Naujienos
2017 m. lapkričio 9 d.

SIEKIANT APSAUGOTI LIETUVOS MIŠKUS, PARKUS IR MEDELYNUS SUORGANIZUOTI MOKYMAI VALSTYBINIŲ INSTITUCIJŲ ATSTOVAMS

Valstybinės augalininkystės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos (VATŽŪM) iniciatyva 2017 m. lapkričio 9 dieną buvo suorganizuoti mokymai dėl dviejų pavojingų kenksmingųjų organizmų – bakterijos Xylella fastidiosa ir pušinio stiebinio nematodo (Bursaphelenchus xylophilus), kurie gali sunaikinti ištišus miškų plotus ir tuo sukelti didžiulę ekonominę ir ekologinę žalą visos šalies mastu.
2017 m. lapkričio 8 d.

Atsakingas augalų apsaugos produktų naudojimas – sveikas žmogus, saugi gamta ir gausus derlius

Augalų auginimas visame pasaulyje užima labai svarbią vietą. O ką kalbėti apie gilias žemdirbystės tradicijas turinčią Lietuvą? Kasmet žemės ūkio bendrovės, ūkininkai pluša laukuose, o dešimtys ar net šimtai tūkstančių sodininkų mėgėjų neatsispiria malonumui savo sklype užsiauginti vieną kitą daržovę ir prieskoninę žolelę. Labai dažnai neišvengiamas augalų auginimo palydovas ir pagalbininkas yra augalų apsaugos produktai (AAP), (liaudiškai vadinami pesticidais, nors dažnu atveju turimi omenyje ir herbicidai, ir fungicidai), kurie leidžia užauginti gausesnį derlių ir apsaugo nuo įvairių ligų ir kenkėjų.
2017 m. spalio 27 d.

Lietuva palaiko sprendimą atnaujinti glifosato naudojimą žemės ūkyje

Europos Sąjungos šalys tęsia diskusijas dėl augalų apsaugos produktų, kurių sudėtyje yra veikliosios medžiagos glifosato, naudojimo. Vakar vykusiame EK Augalų, gyvūnų, maisto ir pašarų nuolatinio komiteto posėdyje buvo atidėtas balsavimas dėl glifosato patvirtinimo atnaujinimo.
2017 m. spalio 20 d.

Vienintelė šalyje Fitosanitarinių tyrimų laboratorija mini dvidešimties metų veiklos jubiliejų

Valstybinės augalininkystės tarnybos Fitosanitarinių tyrimų laboratorija šiemet mini savo veiklos dvidešimtmetį. Per šį laikotarpį laboratorija tapo viena pažangiausių ir moderniausių laboratorijų pasaulyje, kurioje puikiai dera šiuolaikinės technologijos ir darbuotojų profesionalumas.
2017 m. spalio 20 d.

Lietuvoje auginamos „švarios“ pluoštinės kanapės

Prieš trejus metus legalizavus pluoštinių kanapių auginimą, jų augintojų gretos kasmet didėja. Šiais metais 154 augintojai deklaravo beveik 2500 ha pluoštinių kanapių (334 laukų), ir tai yra du kartus daugiau nei 2014 m. (tuomet 79 augintojai deklaravo 1069 ha).

Naujienų prenumerata