NaujienosPrenumeruokite RSS

Titulinis Naujienos
2017 m. gruodžio 1 d.

Keičiasi bulvių augintojų registravimo ir kontrolės tvarka

Nuo 2018 metų kovo 1 dienos keisis maistinių bulvių augintojų registravimo Lietuvos Respublikos fitosanitariniame registre ir jų kontrolės tvarka. Vienas svarbiausių naujosios tvarkos pakeitimų – fitosanitariniame registre bus registruojami 1 ir daugiau hektarų bulvių auginantys ūkio subjektai (iki šiol buvo 5 ir daugiau ha).
2017 m. lapkričio 28 d.

Po ilgų diskusijų rastas sprendimas dėl glifosato naudojimo

Briuselyje vykusiame Apeliacinio komiteto posėdyje pavyko pasiekti susitarimą dėl glifosato patvirtinimo atnaujinimo. Kvalifikuota balsų dauguma buvo nuspręsta leisti glifosatą naudoti dar penkerius metus.
2017 m. lapkričio 28 d.

Valstybinės augalininkystės tarnybos III ketvirčio veiklos rezultatai

Trečias metų ketvirtis Valstybinei augalininkystės tarnybai, kaip ir žemdirbiams, buvo paženklintas gausiais darbais. Šie metai parodė naujas tendencijas žemės ūkyje. Lyginant su praeitais metais, labai padidėjo sertifikuotos sėklos poreikis.
2017 m. lapkričio 20 d.

Siūloma atkreipti didesnį dėmesį į augalų sveikatą

Valstybinė augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos palaiko Suomijos iniciatyvą 2020 –uosius metus paskelbti Tarptautiniais Augalų Sveikatos Metais. Tokia iniciatyva siekiama atkreipti viso pasaulio visuomenės dėmesį į augalų sveikatą, jos svarbą kasdieniame mūsų gyvenime ir į vis didėjančias augalų sveikatos problemas.
2017 m. lapkričio 10 d.

ES šalims nepavykus susitarti, glifosato klausimą spręs apeliacinis komitetas

Europos Bendrijos valstybėms ir vėl nepavyko rasti bendro sprendimo dėl augalų apsaugos produktų, kurių sudėtyje yra veikliosios medžiagos glifosato, patvirtinimo pratęsimo.

Naujienų prenumerata