NaujienosPrenumeruokite RSS

Titulinis Naujienos
2017 m. gruodžio 21 d.

Augalininkystės tarnyboje lankėsi Rusijos specialistų delegacija

Valstybinėje augalininkystės tarnyboje gruodžio 18–20 dienomis lankėsi Rusijos Federacijos veterinarinės ir fitosanitarinės priežiūros federalinės tarnybos (Rosselkhoznadzor) atstovai.
2017 m. gruodžio 20 d.

Dėl glifosato naudojimo žemės ūkyje

Vakar radijo stotis M-1 transliavo reportažą apie glifosato naudojimą žemės ūkyje. Kategoriškai nesutinkame su reportažo autorės išvadomis, esą glifosato naudojimas Lietuvoje nekontroliuojamas. Labai gaila, kad pusvalandį trukusio interviu metu žurnalistė net nenorėjo girdėti apie kontrolės priemones ir klausytojams pateikė tik du jai asmeniškai patikusius, išimtus iš konteksto, sakinius, todėl dar kartą pakartosime pagrindinius teiginius.
2017 m. gruodžio 19 d.

ES šalys diskutuoja dėl neonikotinoidų naudojimo apribojimo

ES šalims kol kas nepavyksta susitarti dėl neonikotinoidų naudojimo žemės ūkyje. Siekdama apsaugoti bites ir kitus vabzdžius, 2013 m. Europos Komisija uždraudė naudoti neonikotinoidų grupės veikliųjų medžiagų turinčius beicus.
2017 m. gruodžio 19 d.

Dėl neplaninių patikrinimų

Atsižvelgdama į tai, kad yra įtarimų dėl galimo sandėliavimo, ženklinimo pažeidimų ir etikečių falsifikavimo reeksportuojant augalus ir augalinės kilmės produktus, turinčius aukštą fitosanitarinę riziką, Valstybinė augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos (toliau – Tarnyba) atliks neplaninius patikrinimus visuose Vilniaus miesto muitinių sandėliuose, kuriuose yra tikrinama produkcija, reeksportuojama į Baltarusijos Respubliką ir Rusijos Federaciją.
2017 m. gruodžio 18 d.

Pasėlių stebėjimas: pažeidimų naudojant glifosatą vis dar pasitaiko, bet jie nėra dažni

Dėl augalų apsaugos produktų, kurių sudėtyje yra veikliosios medžiagos glifosato, naudojimo diskusijos Europos Sąjungoje, taip pat ir Lietuvoje, verda ne vienerius metus.

Naujienų prenumerata