NaujienosPrenumeruokite RSS

Titulinis Naujienos
2022 m. liepos 4 d.

Prekyba nelegaliais pesticidais – po didinamuoju stiklu

Šešėlinė prekyba augalų apsaugos produktais Lietuvoje yra problema su kuria susiduria ne viena valstybės institucija. Kovai su klastotos produkcijos pardavėjais didelį dėmesį tenka skirti ir Valstybinei augalininkystės tarnybai prie Žemės ūkio ministerijos (toliau – Augalininkystės tarnyba), siekiančiai užtikrinti, kad rinkoje platinami bei naudojami augalų apsaugos produktai (toliau – AAP, pesticidai) būtų saugūs.
2022 m. liepos 4 d.

Nežudykime bičių pesticidais!

Atlikę nemažai tyrimų, mokslininkai nustatė, kad daug bičių ir kitų naudingų vabzdžių žūsta dėl intensyvios žemės ūkio veiklos ir augalų apsaugos produktų naudojimo. Puikiai suprasdami, kad be šių nepakeičiamų pagalbininkų apdulkinant žemės ūkio augalus gali įvykti sunkiai pataisomų dalykų, sukurtos bites saugančios taisyklės, kurių privalo laikytis pasėlius purškiantys ūkininkai.
2022 m. birželio 30 d.

Svarbu! Pasikeitė rinkliavų dydžiai

Nuo liepos 1 d. įsigalioja nauji Valstybinės augalininkystės tarnybos prie ŽŪM (toliau – Augalininkystės tarnyba) ir daugelio kitų valstybės įstaigų kai kurių paslaugų rinkliavos dydžiai.
2022 m. birželio 27 d.

Ir pūdyme pasėtas pluoštines kanapes būtina deklaruoti

Birželio 14 d. pasibaigus pasėliams deklaruoti skirtam laikui ir Valstybinei augalininkystės prie Žemės ūkio ministerijos (toliau – Augalininkystės tarnyba) sulaukus VĮ „Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centras“ (ŽŪKIVC) duomenis apie deklaruotus plotus, paaiškėjo, kad nemažai ūkininkų pluoštines kanapes deklaravo kaip žaliąjį pūdymą, nors taip daryti negalima. Valstybinei augalininkystės tarnybai ūkininkai apie planus auginti pluoštines kanapes praneša, kai tik įsigyja sėklą. Ar ji atitinka keliamus reikalavimus, vykdomos patikros. Pluoštinių kanapių...
2022 m. birželio 23 d.

Žemdirbių klausimai, mūsų atsakymai

Valstybinė augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos (toliau – Augalininkystės tarnyba) nuotoliniu būdu organizavo viešą konsultaciją, kurios metu ūkio subjektai buvo supažindinti ne tik su naujausia ir aktualiausia informacija, bet ir sulaukė atsakymų į jiems rūpimus klausimus. Manome, kad atsakymai svarbūs ne tik renginio dalyviams, bet ir daugeliui ūkių, užsiimančių  augalininkystės verslu.   Pirmas klausimas susijęs su tokia ūkio situacija: iš pradžių buvo suplanuotas rapsų purškimas su mikroelementais ir insekticidu, tačiau...

Naujienų prenumerata