NaujienosPrenumeruokite RSS

Titulinis Naujienos
2018 m. rugpjūčio 10 d.

Ankstyva javapjūtė keičia kokybės tyrimų laboratorijos darbą

Dėl palankių orų javapjūtė šiemet prasidėjo dviem‒trimis savaitėmis anksčiau nei įprastai, o kai kuriuose ūkiuose ji jau baigėsi. Akivaizdu, kad šiųmetė javapjūtė ne tik prasidėjo anksčiau, bet ir truko gerokai trumpiau negu, pavyzdžiui, 2017 metais, kai derlius iš laukų buvo gabenamas iki rugsėjo mėnesio pabaigos.
2018 m. rugpjūčio 1 d.

Augalininkystės tarnyba sulaukia sunerimusių bitininkų skundų dėl galimos žalos bitynams: ką reikia žinoti bitininkams ir žemdirbiams

Augalų apsaugos produktų (AAP) kontrolę vykdanti Valstybinė augalininkystės tarnyba kasmet sulaukia sunerimusių bitininkų skundų dėl ūkininkų galimai daromos žalos bitynams. Šiais metais iki liepos 1 jau gauti 47 skundai AAP naudojimo srityje, iš kurių 8 susiję su galimu bičių apnuodijimu – 3 iš jų pasitvirtino, pažeidėjams buvo skirtos baudos. 2017 m. buvo gauti 73 skundai, iš kurių 15 dėl galimo bičių apnuodijimo – 4 iš jų pasitvirtino.
2018 m. liepos 30 d.

Lietuviškus kviečius ir žirnius nuo šiol bus galima parduoti ir Bangladeše

Daugėja valstybių, į kurias galima importuoti Lietuvoje užaugintą žemės ūkio produkciją.
2018 m. birželio 29 d.

Indija pratęsė leidimą apdoroti įvežamą produkciją alternatyviais metilo bromidui fumigantais

Valstybinė augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos informuoja, jog Indijos žemės ūkio ir ūkininkų gerovės ministerija iki 2018 m. gruodžio 31 d. pratęsė išimtį dėl metilo bromido naudojimo į Indiją importuojamai augalinei produkcijai.
2018 m. birželio 21 d.

Seminaras „Augalų veislių tyrimo ir sėklininkystės dabarties aktualijos“

Liepos 3 d. 10 val. Valstybinės augalininkystės tarnybos Kauno augalų veislių tyrimo skyriuje įvyks Valstybinės augalininkystės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos vadovybės, metodinių skyrių, augalų veislių tyrimo skyrių darbuotojų, Lietuvos sėklininkystės, Lietuvos grūdų augintojų ir Lietuvos grūdų perdirbėjų asociacijų narių seminaras.

Naujienų prenumerata