NaujienosPrenumeruokite RSS

Titulinis Naujienos
2017 m. lapkričio 28 d.

Po ilgų diskusijų rastas sprendimas dėl glifosato naudojimo

Briuselyje vykusiame Apeliacinio komiteto posėdyje pavyko pasiekti susitarimą dėl glifosato patvirtinimo atnaujinimo. Kvalifikuota balsų dauguma buvo nuspręsta leisti glifosatą naudoti dar penkerius metus.
2017 m. lapkričio 28 d.

Valstybinės augalininkystės tarnybos III ketvirčio veiklos rezultatai

Trečias metų ketvirtis Valstybinei augalininkystės tarnybai, kaip ir žemdirbiams, buvo paženklintas gausiais darbais. Šie metai parodė naujas tendencijas žemės ūkyje. Lyginant su praeitais metais, labai padidėjo sertifikuotos sėklos poreikis.
2017 m. lapkričio 20 d.

Siūloma atkreipti didesnį dėmesį į augalų sveikatą

Valstybinė augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos palaiko Suomijos iniciatyvą 2020 –uosius metus paskelbti Tarptautiniais Augalų Sveikatos Metais. Tokia iniciatyva siekiama atkreipti viso pasaulio visuomenės dėmesį į augalų sveikatą, jos svarbą kasdieniame mūsų gyvenime ir į vis didėjančias augalų sveikatos problemas.
2017 m. lapkričio 10 d.

ES šalims nepavykus susitarti, glifosato klausimą spręs apeliacinis komitetas

Europos Bendrijos valstybėms ir vėl nepavyko rasti bendro sprendimo dėl augalų apsaugos produktų, kurių sudėtyje yra veikliosios medžiagos glifosato, patvirtinimo pratęsimo.
2017 m. lapkričio 9 d.

SIEKIANT APSAUGOTI LIETUVOS MIŠKUS, PARKUS IR MEDELYNUS SUORGANIZUOTI MOKYMAI VALSTYBINIŲ INSTITUCIJŲ ATSTOVAMS

Valstybinės augalininkystės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos (VATŽŪM) iniciatyva 2017 m. lapkričio 9 dieną buvo suorganizuoti mokymai dėl dviejų pavojingų kenksmingųjų organizmų – bakterijos Xylella fastidiosa ir pušinio stiebinio nematodo (Bursaphelenchus xylophilus), kurie gali sunaikinti ištišus miškų plotus ir tuo sukelti didžiulę ekonominę ir ekologinę žalą visos šalies mastu.

Naujienų prenumerata