NaujienosPrenumeruokite RSS

Titulinis Naujienos
2019 m. liepos 18 d.

2018 m. kenksmingųjų organizmų stebėsenos rezultatai

Lietuvoje, kaip ir visoje ES, siekiant apsaugoti miškus, parkus, sodus, medelynus, pasėlius, šiltnamius ir kitas augalų augavietes, stebimi kenksmingi organizmai.
2019 m. liepos 17 d.

Pluoštinių kanapių šiemet auginama beveik trigubai daugiau nei pernai

Augalininkystės tarnybos duomenimis, šiemet pluoštinių kanapių augintojai deklaravo daugiau nei 9 tūkstančius hektarų, ir tai yra daugiau nei dvigubai lyginant su 2018 metais, kuomet buvo deklaruotas 3921 ha plotas.
2019 m. liepos 16 d.

Augalininkystės tarnyba patikrino prekiautojus bulvėmis

Pastaraisiais metais Lietuvoje bulvių kenksmingųjų organizmų židinių nustatoma vis daugiau. Vien bulvių žiedinio puvinio židinių Lietuvoje skaičius išaugo du kartus.
2019 m. liepos 11 d.

Indija pratęsė leidimą apdoroti įvežamą produkciją alternatyviais metilo bromidui fumigantais

Valstybinė augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos informuoja, jog Indijos žemės ūkio ir ūkininkų gerovės ministerija š. m. liepos pradžioje pratęsė iki 2019 m. gruodžio 31 d. išimtį dėl metilo bromido naudojimo į Indiją importuojamai augalinei produkcijai.
2019 m. liepos 4 d.

Keičiasi reikalavimai įvežamai naudotai žemės ir miškų ūkio technikai

Keičiasi reikalavimai  įvežamai naudotai žemės ir miškų ūkio technikai Valstybinė augalininkystės tarnyba informuoja, jog įgyvendinant Europos Komisijos direktyvą nuo šių metų rugsėjo 1 d. keičiami reikalavimai panaudotai žemės ir miškų ūkio technikai, importuojamai iš ne Europos Sąjungos šalių (išskyrus Šveicariją). Atsižvelgdama į didelę fitosanitarinę riziką, susijusią su dirvožemiu ir auginimo terpe pernešant daugelį kenksmingųjų organizmų, Europos Komisija sugriežtino reikalavimus papildydama atitinkamus Direktyvos 2000/29/EB priedus dėl panaudotos žemės ir miškų ūkio technikos...

Naujienų prenumerata