NaujienosPrenumeruokite RSS

Titulinis Naujienos
2018 m. rugpjūčio 23 d.

Augalininkystės tarnyba ragina žieminių rapsų augintojus naudoti tik Lietuvoje registruotus augalų apsaugos produktus

Šių metų palankūs orai leido žemdirbiams sėkmingai sudoroti derlių ir laiku pradėti žieminių rapsų sėją. Pasėjus žieminius rapsus labai svarbu juos apsaugoti nuo javų pabirų ir piktžolių. Piktžolėms žieminių rapsų pasėliuose naikinti Lietuvoje užregistruota per 30 pavadinimų herbicidų.
2018 m. rugpjūčio 10 d.

Ankstyva javapjūtė keičia kokybės tyrimų laboratorijos darbą

Dėl palankių orų javapjūtė šiemet prasidėjo dviem‒trimis savaitėmis anksčiau nei įprastai, o kai kuriuose ūkiuose ji jau baigėsi. Akivaizdu, kad šiųmetė javapjūtė ne tik prasidėjo anksčiau, bet ir truko gerokai trumpiau negu, pavyzdžiui, 2017 metais, kai derlius iš laukų buvo gabenamas iki rugsėjo mėnesio pabaigos.
2018 m. rugpjūčio 1 d.

Augalininkystės tarnyba sulaukia sunerimusių bitininkų skundų dėl galimos žalos bitynams: ką reikia žinoti bitininkams ir žemdirbiams

Augalų apsaugos produktų (AAP) kontrolę vykdanti Valstybinė augalininkystės tarnyba kasmet sulaukia sunerimusių bitininkų skundų dėl ūkininkų galimai daromos žalos bitynams. Šiais metais iki liepos 1 jau gauti 47 skundai AAP naudojimo srityje, iš kurių 8 susiję su galimu bičių apnuodijimu – 3 iš jų pasitvirtino, pažeidėjams buvo skirtos baudos. 2017 m. buvo gauti 73 skundai, iš kurių 15 dėl galimo bičių apnuodijimo – 4 iš jų pasitvirtino.
2018 m. liepos 30 d.

Lietuviškus kviečius ir žirnius nuo šiol bus galima parduoti ir Bangladeše

Daugėja valstybių, į kurias galima importuoti Lietuvoje užaugintą žemės ūkio produkciją.
2018 m. birželio 29 d.

Indija pratęsė leidimą apdoroti įvežamą produkciją alternatyviais metilo bromidui fumigantais

Valstybinė augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos informuoja, jog Indijos žemės ūkio ir ūkininkų gerovės ministerija iki 2018 m. gruodžio 31 d. pratęsė išimtį dėl metilo bromido naudojimo į Indiją importuojamai augalinei produkcijai.

Naujienų prenumerata