NaujienosPrenumeruokite RSS

Titulinis Naujienos
2022 m. liepos 27 d.

Kviečiame į mokymus apie priemaišų žirniuose nustatymą

2022 m. rugpjūčio 4 d. 9 val. pakartotinai organizuojami nuotoliniai mokymai „Priemaišų nustatymas žirniuose“.
2022 m. liepos 26 d.

Bulvių žiedinis puvinys Lietuvos dar neparklupdė

Bulvės Lietuvoje išlieka viena mėgstamiausių ir dažnai auginamų žemės ūkio kultūrų. Oficialios statistikos duomenimis, Lietuvoje pastaruosius penkerius metus bulvių augintojai kasmet deklaruodavo vidutiniškai po 10 870 ha maistinių bulvių pasėlių. Kiekvienas bulvių augintojas rudenį tikisi gauti gausų sveikų bulvių derlių. Kaip žinome, vieni svarbiausių veiksnių, lemiančių bulvių produktyvumą, yra ligos ir kenkėjai. Nesuvaldžius kenksmingų organizmų plitimo, bulvių derliaus nuostoliai gali siekti iki 100 proc.
2022 m. liepos 25 d.

Purkšti pasėlius pilotuojamais dronais kol kas neleidžiama

Tobulėjančios dronų technologijos nesvetimos ir žemės ūkyje, kur jie naudojami augalams sėti, pasėlių būklei įvertinti. Tačiau Valstybinė augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos (toliau – Augalininkystės tarnyba) įspėja, kad pasėlius apdoroti augalų apsaugos produktais (toliau – AAP) iš oro, įskaitant ir dronus, – draudžiama, išskyrus tada, kai pasėliai purškiami iš pilotuojamo orlaivio (lėktuvo arba sraigtasparnio) ir tik gavus Augalininkystės tarnybos leidimo tokiai veiklai vykdyti.
2022 m. liepos 7 d.

Augalo paso svarba prekiaujant sodinukais

Pastaraisiais metais didėja prekybos augaline produkcija apimtys, o kartu ir – naujų kenkėjų bei ligų atsiradimo mūsų šalyje rizika. Kad to neatsitiktų būtina imtis priemonių, o viena jų – Augalo pasas, kuris būtinas prekiaujant augalais visose Europos Sąjungos (ES) šalyse.
2022 m. liepos 5 d.

Kviečiame į mokymus dirbti grūdų analizatoriais

2022 m. liepos 19 d. 10 val. nuotoliniai mokymai

Naujienų prenumerata