NaujienosPrenumeruokite RSS

Titulinis Naujienos
2020 m. rugpjūčio 27 d.

Keičiasi prašymų dėl fitosanitarinių sertifikatų surašymo teikimo tvarka

Valstybinė augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos (toliau – Augalininkystės tarnyba), siekdama labiau priartinti administracinių paslaugų pasiekiamumą ūkio subjektams, sukūrė galimybę prašymus dėl fitosanitarinių sertifikatų surašymo rengti Augalininkystės tarnybos informacinės sistemos VATIS posistemyje „Prašymai“.
2020 m. rugpjūčio 17 d.

DĖL TRĘŠIAMOJO PRODUKTO DEFFORT IŠĖMIMO IŠ RINKOS

Valstybinė augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos (toliau – Augalininkystės tarnyba) gavusi informacijos iš Belgijos Karalystės kompetentingos institucijos, vykdydama tręšiamųjų produktų tiekimo rinkai priežiūrą paėmė ėminius ir ištyrė platinamo tręšiamojo produkto Deffort sudėties atitiktį.
2020 m. rugpjūčio 14 d.

DĖL PHYLLOSTICTA CITRICARPA KENKĖJO IŠPLITIMO RIZIKOS EUROPOS SĄJUNGOS ŠALYSE LAIKINAI UŽDRAUDŽIAMA Į EUROPOS SĄJUNGĄ ĮVEŽTI TAM TIKRUS ARGENTINOS KILMĖS CITRUSINIUS VAISIUS

2020 m. gegužės – rugpjūčio mėn. valstybės narės Komisijai pakartotinai pranešė apie importo patikrinimų metu aptiktą Phyllosticta citricarpa kenksmingąjį organizmą (toliau – nurodytasis kenksmingasis organizmas) ant Argentinos kilmės Citrus limon (L.) N. Burm.f. ir Citrus sinensis (L.) Osbeck vaisių. Nors Argentina nuo liepos 1 d. pati uždraudė Citrus limon (L.) eksportą į Sąjungą, iš šių pakartotinių aptikimo atvejų matyti, kad Argentinoje šiuo metu galiojančių fitosanitarinių apsaugos priemonių nepakanka, kad būtų užkirstas kelias nurodytajam kenksmingajam organizmui patekti į Europos Sąjungos šalis.
2020 m. rugpjūčio 13 d.

Su pomidorų daigais į Lietuvą galėjo patekti itin pavojingas karantininis kenkėjas – pomidorų vaisiaus rudųjų raukšlių virusas (ToBRFV) - tęsinys

Valstybinė augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos (toliau – Augalininkystės tarnyba) skuba informuoti, kad yra gauta iš Lenkijos augalų sveikatos ir sėklų inspekcijos pagrindinio inspektorato informacija apie tai, jog Warminsko-Mazurskie vaivadijoje, viename iš pomidorų daigus auginusių ūkių, buvo aptiktas ToBRFV.
2020 m. rugpjūčio 12 d.

KAIP SAUGIAI KOVOTI SU ŠLIUŽAIS IR SRAIGĖMIS

Daugelis ūkininkų ir sodininkų skundžiasi, kad šią vasarą laukuose, gėlynuose ir daržuose – sraigių ir šliužų antplūdis. Šie kenkėjai niokoja daugelį kultūrinių augalų.

Naujienų prenumerata