Naujienos

Titulinis Naujienos Šiaurės–Baltijos šalių fitosanitarijos specialistai dalijasi patirtimi Lietuvoje organizuojamame susitikime
2019 m. rugpjūčio 28 d.

Šiaurės–Baltijos šalių fitosanitarijos specialistai dalijasi patirtimi Lietuvoje organizuojamame susitikime

Šių metų rugpjūčio 26–28 dienomis Lietuvoje vyksta Valstybinės augalininkystės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos organizuotas Šiaurės–Baltijos šalių fitosanitarijos specialistų susitikimas. Šis susitikimas kiekvienais metais organizuojamas vis kitoje Skandinavijos ar Baltijos regiono valstybėje, kurio metu aptariami aktualiausi augalų sveikatos klausimai. Šiais metais daugiausiai dėmesio bus skiriama patirtims, kaip valstybės rengiasi nuo š. m. gruodžio 14 d. taikyti  2016 m. spalio 26 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) 2016/2031 dėl apsaugos priemonių nuo augalų kenkėjų nuostatas, aptarti bei apžvelgti specialiosios paskirties informacinių sistemų TRACES NT ir IMSOC naudojimo galimybes. Šie dalykai glaudžiai susiję ne tik su augalų sveikatos požiūriu prižiūrimų profesionalių veiklos vykdytojų registravimu ar kontrole, bet ir keliautojų bagažo, internetinės prekybos patikromis bei visuomenės švietimu apie augalų sveikatos svarbą rengiantis 2020-uosius minėti kaip Tarptautinius augalų sveikatos metus. Planuojama apsilankyti medinę pakavimo medžiagą gaminančioje ir ją pagal Tarptautinio fitosanitarijos priemonių standarto Nr. 15 reikalavimus ženklinančioje įmonėje.

Augalininkystės tarnybos sudaryta įvairiapusė susitikimo programa sudomino Latvijos, Estijos, Suomijos, Švedijos ir Norvegijos nacionalines augalų apsaugos organizacijas, kurios į Lietuvą dalintis įgyta profesine patirtimi delegavo po kelis specialistus.


Naujienų prenumerata