Naujienos

Titulinis Naujienos Šiais metais netinkamo glifosato naudojimo atvejų kol kas neužfiksuota
2019 m. rugpjūčio 2 d.

Šiais metais netinkamo glifosato naudojimo atvejų kol kas neužfiksuota

Augalininkystės tarnyba pastaraisiais metais ypač daug dėmesio skiria galimai netinkamo (ne pagal paskirtį, nesilaikant etiketėje nustatyto laikotarpio iki derliaus nuėmimo) augalų apsaugos produktų (AAP), sudėtyje turinčių veikliosios medžiagos glifosato, naudojimo stebėjimui ir tikrinimams. Augalininkystės tarnybos specialistai vykdo planinius tikrinimus ir stebėjimus ūkiuose, taip pat operatyviai reaguoja į gyventojų pranešimus apie galimai netinkamą glifosatų ar kitų augalų apsaugos produktų naudojimą.

Analizuojant 2017–2019 m. patikrinimų rezultatus pastebimas pažeidimų, susijusių su glifosatu, mažėjimas. 2017 m. buvo nustatyta 12 netinkamo naudojimo atvejų, o 2018 m. nustatyti 5 atvejai. Iš jų dažniausi pažeidimai buvo, kai glifosato turintys AAP buvo naudojami augalams ne pagal paskirtį (grikių, žirnių pasėliuose), pasitaikė keli atvejai, kai pasėliai buvo nupurkšti nesilaikant etiketėje nustatyto laikotarpio iki derliaus nuėmimo, kuris yra 10–14 d.

Šiais metais vykdant stebėjimą ir patikrinimus glifosato turinčių AAP naudojimo pažeidimų dar nebuvo nustatyta.

Augalininkystės tarnyba primena, kad būtina atidžiai skaityti informaciją, nurodytą produkto etiketėje, bei laikytis visų ten nurodytų reikalavimų. Informacija yra pateikta kiekvieno registruoto AAP, sudėtyje turinčio veikliosios medžiagos glifosato, etiketėje.

Raginame naudotojus su AAP, sudėtyje turinčiais veikliosios medžiagos glifosato, elgtis itin atsakingai. Dėl AAP naudojimo reikalavimų galima pasikonsultuoti telefonu (8 5) 275 41 82 arba kreiptis el. paštu info@vatzum.lt.

Visuomenę kviečiame nebūti abejinga ir pranešti apie pastebėtus galimus AAP naudojimo pažeidimus Augalininkystės tarnybos regioniniams skyriams, kurių kontaktus pagal aptarnaujamas zonas galima rasti Augalininkystės tarnybos interneto tinklalapyje www.vatzum.lt, arba kreiptis į centrinį Augalininkystės tarnybos biurą Ozo g. 4A, tel. +370 (5) 2375631, faks. +370 (5) 2730233, el. paštas info@vatzum.lt.

Taip pat veikia Augalininkystės tarnybos „Pasitikėjimo linija“, kuria anonimiškai galite teikti informaciją visą parą skambindami telefonu (8 5) 270 80 80.

Naujienas kviečiame sekti Tarnybos interneto svetainėje www.vatzum.lt ir „Facebook“ paskyroje.


Naujienų prenumerata