Naujienos

Titulinis Naujienos Keičiasi reikalavimai įvežamai naudotai žemės ir miškų ūkio technikai
2019 m. liepos 4 d.

Keičiasi reikalavimai  įvežamai naudotai žemės ir miškų ūkio technikai

Valstybinė augalininkystės tarnyba informuoja, jog įgyvendinant Europos Komisijos direktyvą nuo šių metų rugsėjo 1 d. keičiami reikalavimai panaudotai žemės ir miškų ūkio technikai, importuojamai iš ne Europos Sąjungos šalių (išskyrus Šveicariją). Atsižvelgdama į didelę fitosanitarinę riziką, susijusią su dirvožemiu ir auginimo terpe pernešant daugelį kenksmingųjų organizmų, Europos Komisija sugriežtino reikalavimus papildydama atitinkamus Direktyvos 2000/29/EB priedus dėl panaudotos žemės ir miškų ūkio technikos importo į Europos Sąjungą.

Remiantis Europos Komisijos reikalavimais, panaudota žemės ir miškų ūkio technika, importuojama į visas Europos Sąjungos šalis, nuo š. m. rugsėjo 1 d. turi turėti fitosanitarinį sertifikatą, o mašinos ar transporto priemonės, kurios buvo naudojamos žemės ar miškų ūkyje, turi būti įvežamos išvalytos, nuo jų pašalintos dirvožemio ir augalų liekanos.

Taip pat atkreipiame dėmesį, kad fiziniai ir juridiniai asmenys, įvežantys panaudotą žemės ir miškų ūkio techniką iš ne Europos Sąjungos šalių (išskyrus Šveicariją) nuo š. m. rugsėjo mėnesio privalo būti įsiregistravę Lietuvos Respublikos fitosanitariniame registre. Dėl įsiregistravimo iš anksto reikėtų kreiptis į Valstybinė augalininkystės tarnybos regioninį skyrių, kurio teritorijoje vykdote ūkinę veiklą. Regioninių skyrių sąrašą galite rasti čia: http://www.vatzum.lt/lt/struktura-ir-kontaktai/darbuotoju-kontaktai/.

Nauji importo reikalavimai taikomi naudotai žemės ir miškų ūkio technikai pagal šį kombinuotosios nomenklatūros kodų sąrašą:

Krovinių, kurie bus tikrinami Valstybinės augalininkystės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos, sąrašas

8432

Žemės ūkio, sodininkystės arba miškų ūkio mašinos, naudojamos dirvai paruošti arba dirbti; volai vejoms arba sporto aikštelėms voluoti

8433 53

Šakniavaisių arba gumbavaisių kasimo mašinos

8436 80 10

Miškų ūkio mašinos

8701 20 90

Kelių vilkikai, pritaikyti puspriekabėms traukti

8701 91 10

Ratiniai žemės ūkio traktoriai ir miškų ūkio traktoriai


Naujienų prenumerata